چهارشنبه 2 مهر 1399
کمال شفیعی:

برپایی کارگاه‌های آموزشی سبب ارتقای وضعیت کیفی آثار آیینی می‌شود

کمال شفیعی
    -     کد خبر: 4680
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/30|12:53
سرویس : استانها
داور سومین کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی گفت: برپایی دوره‌های کارگاهی در زمینه ظرایف شعر آیینی در حاشیه این کنگره می‌تواند راهگشای شاعران و هنرمندان جوان باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کمال شفیعی، داور سومین کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی، با اشاره به برگزاری سومین کنگره ادبیات آیینی در خراسان شمالی، اظهار داشت: برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های آیینی سبب ارتقای وضعیت کیفی آثار ارزشی و آیینی می‌شود.

وی با تأکید بر برپایی دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در کنار این کنگره‌ها و همایش‌ها افزود: برگزاری کارگاه‌های ادبی کمک شایانی به رفع نقایص آثار آیینی داشته و سبب شناخت هر چه بیشتر هنرمندان و ادیبان این عرصه می‌شود؛ ازاین‌رو در کنار برگزاری کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی، برپایی دوره‌های کارگاهی در خصوص ظرایف شعر آیینی بسیار راهگشا است.

شفیعی با ارائه راهکارهایی به شاعران و هنرجویان علاقه‌مند به عرصه ادبیات آیینی، تصریح کرد: مطالعه آثار ارزشمند ادبیات آیینی و تاریخ غنی اسلام و وقایع آن کمک بسیار زیادی به شاعران عرصه شعر و هنر آیینی می‌کند.

داور سومین کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با ارزیابی وضعیت کیفی آثار ارائه‌شده به این کنگره، اضافه کرد: خوشبختانه آثار این دوره از جشنواره از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود و شاهد رشد خوبی در زبان و نگاه و خلاقیت آثار بودیم.

شفیعی ادامه داد: از مهم‌ترین نقاط قوت آثار این دوره از کنگره ادبیات آیینی افزون بر حضور خوب شاعران و استعدادهای جوان، ارائه نگاه‌های تازه، تنوع مضامین و قالب‌ها، پرداختن به جنبه‌های مختلف شعر آیینی و دقت در خلق مفاهیم تازه و بدیع بود.

گفتنی است، فراخوان سومین کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی در دو بخش شعر و داستان با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی و حوزه هنری گلستان ویژه استان‌های خراسان شمالی و گلستان در بهمن‌ماه سال گذشته منتشر شد.

در مدت مهلت ارسال آثار مجموعاً 400 اثر شعر و داستان در دبیرخانه سومین کنگره ادبیات آیینی خراسان شمالی وصول شد که از این تعداد 100 اثر داستانی و 300 اثر هم شعر هستند و مرحله داوری آثار به اتمام رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال