دوشنبه 12 خرداد 1399

استقبال خوب مردم خرم‌آباد از نمایش‌های خیابانی حوزه هنری لرستان

حوزه هنری لرستان
    -     کد خبر: 4641
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/23|20:51
سرویس : استانها
نمایش خیابانی «ضیافتی در گورخانه» به نویسندگی و کارگردانی کاوه نورمحمدی در میان استقبال خوب تماشاگران خرم‌آبادی اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،  این نمایش که با زمان ۲۵ دقیقه و با موضوع خانواده و اعتیاد در واحد نمایش این حوزه تولید شده عصر روز جمعه ۲۲ تیرماه ۹۷ در «پارک شهر» خرم‌آباد اجرا شد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری لرستان با اعلام این خبر گفت: این نمایش قرار است در جشنواره سراسری تئاتر مریوان به نمایندگی از استان لرستان حضور یابد و امیدواریم نماینده شایسته‌‌ای برای تئاتر لرستان باشد.

سپهوند تئاتر خیابانی را قالبی مناسب برای ارائه موضوعات اجتماعی دانست و گفت: این قالب نمایشی با اجرا در اماکن عمومی ارتباط مستقیم با مخاطبان خود برقرار می‌سازد. تئاتر خیابانی علاوه بر ایجاد روحیه نشاط در جامعه با ایجاد نوعی همدلی در میان مخاطبان مختلف در ارتباط با موضوع ارائه شده، زمینه بحث و هم‌فکری را برای مخاطبان خود فراهم می‌سازد.

وی نمایش «ضیافتی در گور» را سومین نمایش خیابانی تولید شده در واحد نمایش این حوزه در سال جاری عنوان کرد که با اجرا در شهر‌های تهران، بروجرد و خرم‌آباد توانسته‌اند بر مخاطبان خود در حوزه فرهنگ عمومی تاثیرگذار باشند.

سپهوند افزود: در صورت موفقیت این اثر نمایشی در جشنواره مریوان این اثر به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه می‌یابد و لرستان می‌تواند برای دومین سال پیاپی در جشنواره فجر حضور داشته باشد.

گفتنی است، سال گذشته واحد نمایش حوزه هنری لرستان توانست رتبه نخست جشنواره تئاتر فجر را در بخش خیابانی کسب کند و شش جایزه در بخش‌های مختلف از معتبرترین جشنواره تئاتر کشور را دریافت دارد.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال