چهارشنبه 5 تیر 1398

گرونیکا در پاتوق یک‌شنبه‌های تئاتر خوانده شد

حوزه هنری استان اصفهان
    -     کد خبر: 4621
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/23|09:40
سرویس : استانها
نمایشنامه «گرونیکا» نوشته فرناندو آرابال با ترجمه وحید دستجردی در پنجاه‌وچهارمین نشست پاتوق یک‌شنبه‌های تئاتر حوزه هنری خوانده شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اسدالله شکل‌آبادی مدیر انتشارات فردا که سابقه‌ای طولانی در نشر ادبیات نمایشی جهان دارد در روز یک‌شنبه 17 تیر97 این نمایشنامه را خواند.

نمایشنامه «گرونیکا» به جنگ‌های داخلی اسپانیا از منظری شاعرانه و متفاوت می‌پردازد. در این نمایشنامه داستان زن و شوهری را دنبال می‌کنیم که زن در زیر آوار بمباران گرفتار است و شوهر به دنبال راهی برای خلاصی اوست.

فرناندو آرابال مهم‌ترین و تنها بازمانده نسل نویسندگان تئاتر آوانگارد دنیا است. همچنین وی یکی از مهم‌ترین بنیان‌گذاران تئاتر وحشت در دنیا نیز به حساب می‌آید.

گفتنی است، فرناندو آرابال به سال 1932 در اسپانیا به دنیا آمد. او دانش‌آموخته‌ رشته‌ حقوق است و سال‌هاست با خانواده‌اش در فرانسه زندگی می‌کند. از این نویسنده و کارگردان به عنوان مهم‌ترین و بازمانده‌ نسل ابزوردنویسان جهان یاد می‌شود. آرابال همچنین از بنیان‌گذاران تئاتر وحشت در دنیا به شمار می‌آید. کتاب‌های «پیک‌نیک در میدان جنگ»، «دو جلاد»، «دزد دوچرخه»، «همه‌ عطرهای عربستان»، «گرونیکا»، «کنسرت در داخل یک تخم مرغ»، «بعل بابل»، «گورستان ماشین‌ها»، «بوستان شادی‌ها»، «مخمصه»‌، «معمار و امپراتور آشور» و «آن‌ها به گل دست‌بند زدند» از جمله آثار اوست

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال