سه شنبه 30 بهمن 1397
مهدی چمران در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

اعتماد مردم به هنرمندان وظیفه آن‌ها را سنگین‌تر می‌کند

چمران
    -     کد خبر: 4595
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/16|13:03
مهدی چمران، رئیس سایق شورای شهر تهران، گفت: حقوق بشر در آمریکا یکی از پست‌ترین مسائل برای دولت‌مردانشان است. آن‌ها در این سال‌ها دشمنی خود را نسبت به انقلاب و اسلام افزایش داده‌اند. از همین رو هنرمندان باید با سرمایه اعتماد مردم به خودشان دغدغه‌مند عمل کنند و از انقلاب و اسلام حمایت کنند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره حقوق بشر آمریکایی و نقش هنرمندان گفت: آمریکا یک پدیده ضد بشری است که از زمان تاسیسش با خون‌ریزی، برده‌کشی و قتل‌عام رنگین‌پوستان همراه بوده است. کسانی که امروز دستور قتل هزاران زن و کودک را در یمن و سوریه و فلسطین می‌دهند نمی‌توانند سکاندار حقوق بشر و دادخواه مظلومان باشند.

چمران ادامه داد: رسانه‌های قوی و تبلیغات دروغ سبب شده است بخشی از افکار عمومی جهان با استکبار همراه شود و آن‌ها را به عنوان متصدی حقوق بشر جهانی بدانند؛ کسانی که برای نجات یک گونه در حال انقراض یا برای نجات یک حیوان رنج کشیده به نحوی تبلیغ می‌کنند که ده‌ها نفر را به صف کرده‌اند اما در برابر کشتار، قتل عام و نسل‌کشی‌های گسترده چنان سکوت می‌کنند که گویی ارزش انسانی از بسیاری از حیوانات پایین‌تر است.

رئیس سابق شورای شهر تصریح کرد: در این میان باید کاری کنیم که افکار عمومی فریب دروغ و نیرنگ دشمن را نخورد. باید بدانیم که ظالم و مظلوم چه کسانی هستند و چه کشورهایی برای حق‌طلبی و کمک به مردم بی‌گناه دست به کار می‌شوند. از همین رو مسئولیت هنرمندان بسیار ثقیل و سرنوشت‌ساز است؛ زیرا اگر آن‌ها تلاش کنند قادر خواهند بود بسیاری از توطئه دشمنان را خنثی کنند.

چمران  تاکید کرد: ما در دهه 60 نمونه‌های موفقی از آثار هنری داشتیم که با افزایش روحیه توانسته بود رزمندگان را در خط مقدم جبهه استوار نگاه دارد و روحیه بدهد. امروز باید هنرمندان از ثروت گران‌قدر خود یعنی اعتماد مردم نهایت استفاده را بکنند و با دغدغه خود کاری کنند که در خلال دوراهی‌ها و فتنه‌ها مردم بتوانند مسیر عقلانی و درست را انتخاب کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال