یکشنبه 4 اسفند 1398
چهل‌وپنجمین نشست کبوتران مسجد دوردست برگزار شد

مجتبی رحماندوست: امروز کفر، منافقانه به لباس ایمان در آمده است

کبوتران مسجد دور دست
    -     کد خبر: 4551
    -     تاريخ انتشار : 1397/4/6|18:58
مجتبی رحماندوست در تازه‌ترین نشست کبوتران مسجد دوردست گفت: امروز کفر منافقانه به لباس ایمان در آمده و پرچم «لا اله الا الله» را در دست داعش می گذارد. اینها همان شیاطینی هستند که نمی‌دانیم از کجا آمده‌اند و در جنگ با خدا و رسول هستند، اما به همین نام آمده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، چهل‌وپنجمین نشست کبوتران مسجد دوردست، در آستانه سالگرد شهادت 72راست‌قامت جاودانه تاریخ و در طلیعه سالگشت قتل‌عام مسلمانان بوسنی و هرزگوین با موضوع «نسل‌کشی مسلمانان شبه جزیره بالکان؛ نقطه تاریک تاریخ اروپا» با حضور «ستار سلطان‌شاهی» کارشناس ارشد مسائل شبه جزیره بالکان، «مهدی حیدری» فرزند شهید راست‌قامت بوسنی و پژوهشگر بالکان و «دکتر مجتبی رحماندوست» شاعر و نویسنده حوزه مقاومت و با مدیریت و اجرای ناصر ضرابی چهارشنبه 6 تیر ماه در حوزه هنری برگزار شد.

ستار سلطان‌شاهی در ابتدای این نشست، با بیان این که مسلمانان بوسنی و هرزگوین، تنها مسلمانانی در اروپا هستند که بومی این کشوراند، اظهار کرد: مسلمانان اروپا اغلب از نقاط دیگر به این منطقه مهاجرت کرده اند، در حالی که مسلمانان بوسنی، بومی این کشور بوده اند.

وی همچنین با ارائه تاریخچه‌ای از ورود اسلام به شبه جزیره بالکان توسط عثمانی‌ها تا چگونگی استقلال و شکل گیری بوسنی و هرزگوین و نسل کشی مسلمانان در شبه جزیره بالکان، گفت: در این کشتار، هدف پاک سازی نژادی بود و صرب ها می خواستند آن مناطق را به هر نحوی از حضور مسلمانان پاک کنند. البته در بین مسلمانان بوسنی هم افراد افراطی بودند که معتقد بودند در این منطقه تنها باید مسلمانان حضور داشته باشند.

مجتبی رحماندوست نیز در بخشی از این نشست، در سخنانی با بیان این که کتاب تاریخ دارای دو فصل ایمان و کفر است؛ عنوان کرد: گرچه ایمان و کفر هر دو درجات دارند، اما این درجات بسیار متفاوت هستند. قرآن هم در سوره هایی مانند توحید و ناس به همین موضوع اشاره دارد.

وی ادامه داد: امروز کفر منافقانه به لباس ایمان در می آید و پرچم «لا اله الا الله» را در دست داعش می گذارد. این همان شیاطینی هستند که نمی دانیم از کجا آمده اند و به جنگ با خدا و رسول، اما به همین نام آمده‌اند. در اوج عمل و ایمان و تقوا و احساس، سمبلی که وحدت را می‌رساند، خونی است که در جبهه حق می‌ریزد.

رحماندوست خاطرنشان کرد: کسی نمی داند داعشی ها کجایی هستند و تقریبا جبهه بندی های جنگ پایانی حق و باطل خود را نشان می دهند و خون ها با هم ترکیب می‌شود و در جهان تنها دو جبهه باقی می‌ماند.

مهدی حیدری فرزند شهید رسول حیدری، ضمن معرفی فعالیت های پدر خود در بوسنی و نحوه شهادت ایشان، دلنوشته ای که برای پدرش و علیه جنایت کاران و مستکبران جهانی نوشته بود را خواند.

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال