جمعه 9 اسفند 1398
به همت سوره مهر

کمال شفیعی «در صدای هر پرنده‌ای» از دغدغه‌هایش می‌گوید

کمال شفیعی
    -     کد خبر: 4478
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/29|10:47
کمال شفیعی از سپردن تازه‌ترین مجموعه شعر خود به انتشارات سوره مهر خبرداد و گفت: «در صدای هر پرنده‌ای» عنوان اثری است که از زاویه‌ای جدید به نوجوان نگریسته و دغدغه‌های او را بیان می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ کمال شفیعی از شاعران کشورمان درباره مجموعه شعر خود اظهار داشت: «در صدای هر پرنده‌ای» عنوان تازه‌ترین کتاب من برای نوجوانان است.

وی در ادامه با بیان اینکه این مجموعه نیمایی است اما با فضای جدید گردآوری شده تصریح کرد: تلاش بر این بود تا این مجموعه برای گروه سنی نوجوان از دریچه و زاویه‌ای بدیع سروده شود. سعی کردم نگاهی به دغدغه‌ها و ادبیات امروز کودک و نوجوان داشته باشم و ارتباط عاطفی با خویشتن نوجوان برقرار شود.

به گفته این شاعر، با توجه به نگاه نوجوانان و اینکه در این سن و سال دوست دارند رمزگونه حرف‌های خود را مطرح کنند بنابراین کوشیدم از منظر روان‌شناسی این اشعار سروده شود.

شفیعی در سخنان خود با تاکید به نگاه نوجوانان در این مقطع سنی به زندگی و فلسفه حیات ابراز داشت: تفاوت این مجموعه دقیقا برای همین موارد است؛ چرا که این اثر در سوژه‌یابی،‌ مضمون و تخیل متمایز از سایر کتاب‌هاست.

وی تصریح کرد: این کتاب حاوی 16 شعر جدید است که در وزن نیمایی سروده شده است؛ به گونه‌ای که نشاط نوجوانی را به ذهن متبادر می‌کند و اینکه نوجوانی دوران گذراست. بنابراین سعی شده اشعار به نحوی سروده شود که در پایان سروده‌ها ضربه زده شود و نوجوان به فکر فرو رود.

«در صدای هر پرنده‌ای»  قرار است از سوی انتشارات سوره مهر تا پایان سال جاری منتشر شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال