جمعه 9 اسفند 1398

برگزاری نشست رئیس حوزه هنری استان و مدیرکل کتابخانه‌های استان سمنان

رئیس حوزه هنری استان سمنان و مدیر کل کتابخانه‌های استان سمنان
    -     کد خبر: 4472
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/28|13:40
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با هم دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، داوود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان و نورعلی غلامحسین نیاسماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان صبح روز یک‌شنبه 27 خرداد 97 در محل حوزه هنری استان با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست که در راستای همکاری، همفکری و هماهنگی بین حوزه هنری استان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد، درخصوص همکاری و تعامل دو دستگاه در اجرای مشترک برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان تاکید شد.

در ابتدای این نشست، رئیس حوزه هنری استان سمنان درخصوص برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی گفت: این جشنواره یک رخداد بزرگ فرهنگی محسوب می‌شود و حوزه هنری استان میزبان کتابداران برای معرفی منابع جشنواره در کارگاه‌های آموزشی و هنری خواهد بود.

داوود یاراحمدی گفت: همچنین با توجه به تهیه و چاپ عناوین مختلف کتاب در طول سال، حوزه هنری استان آماده همکاری با اداره کل کتابخانه‌ها در برگزاری ویژه‌برنامه‌های رونمایی کتاب است.

یاراحمدی افزود: نویسندگان استان نیز می‌توانند با هماهنگی حوزه هنری استان و اداره کل کتابخانه‌ها، با انتخاب موضوعات مناسب، به تالیف کتاب بپردازند که حوزه هنری استان پس از اخذ مجوزهای لازم، نسبت به چاپ آن اقدام خواهد کرد.

وی همچنین به برگزاری کارگاه‌های تخصصی حوزه هنری استان اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های تخصصی با حضور استادان مطرح استانی و کشوری در حوزه هنری استان برگزار می‌شود که نتیجه آن پس از دوره آموزشی، تولید اثر است که با حمایت مادی و معنوی حوزه هنری استان سمنان همراه خواهد بود.

یاراحمدی گفت: تولید پویانمایی «دیویونه‌ها» در 13 قسمت در واحد هنرهای تصویری و پویانمایی حوزه هنری استان سمنان توسط هنرمندان حوزه هنری استان با موضوعات مرتبط با سبک زندگی و شهروندی از دیگر فعالیت‌های در حال انجام است که در این راستا نیز از همکاری و مشارکت دستگاه‌هایی چون اداره کل کتابخانه‌ها از چنین فعالیت‌هایی استقبال خواهیم کرد.

رئیس حوزه هنری استان سمنان تصریح کرد: «کتاب سال تجسمی» حوزه هنری استان سمنان شامل آثار هنرمندان استان در بخش‌های عکس، کاریکاتور، تصویرسازی و پوستر و همچنین کتاب عکس مسابقه «مهر محرم» از سوی حوزه هنری استان در سال جاری منتشر خواهد شد.

یاراحمدی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان نیازمند توجه ویژه هستند، گفت: حوزه هنری در بخش کودک و نوجوان نیز فعال است که روز جهانی کودک فرصت مناسبی است تا با انعقاد تفاهم‌نامه بین دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان و سایر دستگاه‌های مرتبط و علاقه‌مند برنامه‌ای شایسته و موثر در این روز برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از موازی‌کاری برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی پرهیز شود بیان کرد: بهتر است برنامه‌ها با همکاری و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و هنری و هماهنگی استانداری سمنان انجام پذیرد تا فعالیت‌ها نتیجه‌بخش، ماندگار و ادامه‌دار باشد و مردم نیز ضمن استفاده از آن، دنبال کننده برنامه‌ها باشند.

یاراحمدی با اشاره به بودجه اندک حوزه هنری استان گفت: با توجه به اختصاص بودجه مناسب به مجموعه حوزه هنری استان، قطعا شاهد اتفاقات فرهنگی بیشتر در استان و خلق آثار فاخر و ماندگار توسط هنرمندان استان خواهیم بود.

در ادامه این نشست، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه باید از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی برای بهتر برگزار شدن جشنواره کتاب‌خوانی رضوی استفاده کرد، اظهار داشت: مطالعه زندگی ائمه اطهار(ع)، موجب در پیش گرفتن راه و رسم توحیدمحور در زندگی می‌شود.

نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش ترویج فرهنگ رضوی و خدمت به ساحت مقدس امام رضا (علیه‌السلام) را یک افتخار بزرگ دانست و گفت: باید با یک انگیزه خاص برای برگزاری جشنواره رضوی تلاش کرد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های فرهنگی می‌توانند با همکاری، برنامه‌های مطلوبی را در استان برگزار کنند از تعامل و مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برای برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی برای توسعه کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال