چهارشنبه 15 مرداد 1399
نمایشگاه منتخب پوسترهای اسماءالحسنی برپا شد

شجاعی‌طباطبایی: کتاب نمایشگاه اسماءالحسنی توسط حوزه هنری چاپ شد/ آثار نمایشگاه در اختیار مساجد قرار می‌گیرد

نمایش آثار چهاردهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی
    -     کد خبر: 4449
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/22|16:07
منتخب آثار چهاردهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی در گالری عالی حوزه هنری در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه 44 اثر برتر چهاردهمین دوره نمایشگاه پوستر «اسماءالحسنی» با حضور شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان، سه‌شنبه22 خردادماه در گالری عالی حوزه هنری برپا شد.

سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی، در حاشیه افتتاح این نمایشگاه درباره برپایی منتخب آثار اسماءالحسنی اظهار کرد: احساس کردیم حیف است که چنین آثار ارزشی و با چنین عنوان زیبایی، به‌خوبی دیده نشود و به همین جهت تصمیم گرفتیم از این نمایشگاه حمایت کنیم و این مجموعه را بار دیگر در حوزه هنری به معرض دید عموم قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: کتاب تصاویر پوسترهای نمایشگاه اسماءالحسنی نیز ویژه این نمایشگاه به چاپ رسیده است و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. همچنین فایل دیجیتال آثار در اختیار مراکز استانی حوزه هنری قرار می‌گیرد و در طول سال، در استان‌های مختلف کشور، این نمایشگاه برپا خواهد شد.

شجاعی‌طباطبایی همچنین گفت: بسیاری از آثار این نمایشگاه این قابلیت را دارند که در دل مساجد به نمایش گذاشته شوند. 27 هزار کانون مسجد در کشور داریم و باید به سراغ تعامل با این کانون‌ها برویم و این آثار را در اختیارشان قرار دهیم و تنها در نمایشگاه ها نمانند. با مرکز مساجد صحبت شده و هماهنگی‌هایش انجام می‌شود تا آثار در اختیارشان قرار بگیرد.

وی افزود: این پوسترها به لحاظ تکنیک مدرن هستند و از جذابیت بصری بالایی برخوردارند و می‌توانند در فضاهای دینی دیده شوند. نوآوری در این آثار جذابیت خاصی ایجاد کرده و اغلب هنرمندانی که اثر به این نمایشگاه ارائه کرده‌اند، جوان و از شهرستان‌های کشور هستند و این نشان می‌دهد که باید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنیم.

نمایشگاه منتخب آثار پوستر اسماءالحسنی از روز 22 خردادماه تا 11 تیرماه در گالری عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ برپا است.

گفتنی است، مراسم اهدای جوایز چهاردهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ مصادف با حلول ماه مبارک رمضان در خانه هنرمندان ایران برگزار و نفرات برگزیده به این شرح اعلام شدند: نفر اول نوشین بیجاری برنده مبلغ پنجاه میلیون ریال و دیپلم افتخار؛ نفر دوم محمدسعید نقاشیان برنده مبلغ سی میلیون ریال و دیپلم افتخار؛ نفر سوم سید احمد باقریان موحد برنده مبلغ بیست میلیون ریال و دیپلم افتخار. همچنین الهام نصیری،  محمدجواد زهادت، مریم نادری، مهران پندار و محمود بازدار از سوی هیئت داوران مورد تقدیر قرار گرفتند و مبلغ پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر به هریک از آنان اهدا شد.

دکتر محمد خزایی، مسعود نجابتی، محمدرضا دوست محمدی، ناصر طاووسی و علیرضا حصارکی کار قضاوت بیش از 1030 اثر از 677 شرکت کننده در دوره چهاردهم نمایشگاه اسماءالحسنی را به عهده داشتند که از این تعداد علاوه بر معرفی برگزیدگان، تعداد 44 اثر از 36 هنرمند برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شد.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال