دوشنبه 7 بهمن 1398

نمایش «دریادلان» انرژی حماسی به تماشاچیان می‌دهد

مریم کاظمی، کارگردان و بازیگر تئاتر
    -     کد خبر: 4427
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/20|14:38
مریم کاظمی، کارگردان و بازیگر تئاتر، گفت: نمایش «دریادلان» توانست انرژی خاصی به تئاتر دفاع مقدس در عرصه خیابانی بدهد، امیدوارم کارهای دیگر نیز تأثیرگذاری این‌چنینی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش محیطی «دریادلان» برای سومین سال پیاپی در تجلیل شهدای غواص عملیات کربلای چهار در پارک دانشجو هر شب در ایام ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود و توانسته مخاطبان زیادی را جذب خود کند.

مریم کاظمی، کارگردان و بازیگر تئاتر، پس از تماشای نمایش محیطی دریادلان گفت: نمایش‌هایی در حوزه دفاع مقدس یا موضوعات خاصی که دارند و سلیقه و عقیده‌ را نمایش می‌دهند، تا الان ندیده بودم چنین پرانرژی و زنده اجرا شود. البته داریم نمایش‌هایی که این‌چنین باشند اما از این دست کارها کمتر بوده که خوشحالم این کار را تماشا کردم.

وی درباره تأثیرگذاری این نمایش نیز گفت: صرف نظر از اینکه این نمایش چه می‌خواهد بگوید و یا اینکه مربوط به چه دوره خاص یا مقطعی از جنگ هشت ساله ما با عراق است، این کار یک انرژی حماسی و رزمی در مخاطب ایجاد می‌کند که خوشبختانه توانسته در موقعیت خودش به هدفش برسد.

این کارگردان با ابراز امیدواری از اینکه تمام کسانی که در این حوزه کار می‌کنند بتوانند چنین پرانرژی کاری را اجرا کنند، افزود: ما نیاز به این دست کارها بیشتر داریم.

کاظمی درباره کارگردانی این اثر محیطی ابراز داشت: نمایش امیرحسین شفیعی درخشان، خوش‌ریتم و خوش‌آهنگ است که می‌تواند برای هر کسی تأثیرگذار باشد. با اینکه نمایش به موضوع شهدای غواص اشاره دارد، اما توانسته اشاره‌ای به مسائل روز نیز داشته باشد.

گفتنی است، نمایش محیطی «دریادلان» به کارگردانی امیرحسین شفیعی مدیر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از نوزدهم تا سی‌ام خردادماه در حوض مرکزی پارک دانشجو در جوار تئاتر شهر، رأس ساعت 21:30 اجرا می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال