دوشنبه 16 تیر 1399

«مثل خواب، مثل رویا» شاه‌بیت کارهایم است/ «دانشگاه شریف» اجرای مجدد می‌رود

محمد قاسمی نویسنده و کارگردان تئاتر
    -     کد خبر: 4426
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/20|14:37
محمد قاسمی، کارگردان نمایش «مثل خواب، مثل رویا» که مدتی است در حوزه هنری به صحنه می‌رود، گفت: این نمایش شاه‌بیت کارهای من است و امیدوارم با این ۱۰ شب اجرایش به پایان نرسد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش جدید «مثل خواب، مثل رویا» از هشتم خردادماه در حوزه هنری به صحنه رفته و پس از گذشت تعطیلات و شب‌های قدر، از فردا دوباره اجرایش را آغاز می‌کند و تا 25 خرداد ادامه خواهد داد. محمد قاسمی کارگردان این نمایش گفت: خوشبختانه در این چند شبی که اجرا داشتیم استقبال خوبی از کار شد؛ به رغم اینکه تبلیغات ما زیاد نبود. 

وی درباره محتوای کار گفت: نمایش ژانری اجتماعی است منتها خطابه‌ای از کودتای کشف حجاب در 4 برش تاریخ معاصر تا جنگ تحمیلی را درباره زنان روایت می‌کند. 

قاسمی با اشاره به اینکه یک کار نباید با 10 شب اجرا پرونده‌اش بسته شود، گفت: کاری که تازه تولید شده نباید به این زودی بمیرد، در حالی که هنوز مخاطب خود را پیدا نکرده است. ما کار «آبی‌ترین آسمان زمین» را که در سال 95 شروع کردیم تا فجر سی و ششم ادامه دادیم و نزدیک 150 اجرا در تهران و چند اجرا در شهرستان داشتیم.

وی به نمایش «دانشگاه شریف» که همسرش پری بارانی در اداره تئاتر به صحنه برد، اشاره کرد و گفت: این نمایش هم هنوز خیلی جای کار دارد؛ با وجود اینکه در اداره تئاتر خیلی از آن استقبال شد و هر شب تعداد زیادی افراد پشت درب می‌ماندند، خوشبختانه بازخورد خوبی از این کار داشتیم و در نظر داریم آن را در سالن دیگری هم اجرا کنیم.

قاسمی ادامه داد: سیزده بازیگر در این نمایش بودند. در حال حاضر تماشاخانه جدید ایرانیان که به‌تازگی قرار است افتتاح شود پیشنهاد اجرای این کار را به ما داده ولی هنوز موافقت نکرده‌ایم.

وی درباره نمایش «مثل خواب، مثل رویا» گفت: این نمایش شاه‌بیت کارهای من است که اگر پس از این هم تماشاخانه‌ای پیشنهادی داشته باشد خواهیم پذیرفت.

قاسمی درباره نمایش جدید دیگرش نیز گفت: یک کار دیگر برای کانون انقلاب و دفاع مقدس داریم که به مدت ۳۰ شب قرار است در تماشاخانه سرو اجرا برویم. فعلا نام آن را نمی‌گویم؛ چرا که این هفته بازبینی داریم و باید توافقات لازم با سالن هم صورت بگیرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال