چهارشنبه 14 خرداد 1399

پویان عطایی: یکی از راه‌های شناخت برهه‌های زمانی انقلاب، استفاده از هنر تئاتر است

 نمایش «شیرین و فرهاد»
    -     کد خبر: 4379
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/12|13:41
کارگردان نمایش «شیرین و فرهاد» معتقد است که یکی از راه‌های شناخت برهه‌های زمانی درگذشته، استفاده ازهنر بالاخص هنرتئاتر است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، پویان عطایی که در بخش خیابانی پنجمین همایش تئاتر مردمی خرداد حضور داشته است، درباره ایده اولیه نمایش «شیرین و فرهاد مدل57» آن را برآمده بر اساس طرحی از سعید خیرالهی دانسته که به صورت کارگاهی به متن نهایی اجرا و درنهایت به نمایش اجرایی رسیده است.

به گفته این هنرمند نمایش «شیرین و فرهاد» بر اساس اتفاقی است که در ایام انقلاب رخ داده است و سوژه آن  با موضوعیت جشنواره مرتبط است.

داستان این نمایش از این قرار است که شیرین و فرهاد قصد ازدواج درسال 57 را دارند که پدر شیرین مخالفت کرده و تنها شرطش را رفتن خدمت سربازی فرهاد می‌داند.

وی درباره حضور گروه تئاتر «میعاد جوان» گفت: گروه در تمامی جشنواره‌های ملی و بین‌المللی و معتبر حضور داشته است و جشنواره ملی خرداد هم جزو جشنواره‌های معتبر بوده و دارای موضوعی دراماتیک است.

عطایی درباره کارایی این همایش گفت: درصورتی که در نمایش نسبت به موضوع شعار داده نشود و کیفیت مدنظر باشد، بسیار اثربخش و مفید است.

وی درباره تأثیرگذاری همایش خرداد در معرفی امام خمینی (ره) معتقد است: این حرکت، اقدامی بسیار تأثیرگذار است. از لحاظ آشنایی با اهداف، شخصیت و تاثیراتی که حضرت امام(ره) در دوران انقلاب داشته‌اند. مطمئناً یکی از راه‌های شناخت برهه‌های زمانی درگذشته استفاده از هنر بالاخص هنر تئاتر است.

پویان عطایی دارای مدرک حرفه‌ای کارگردانی و بازیگری تئاتر و پایان دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوان است. او کارگردانی20 اثر صحنه‌ای تئاتر و 35 اثر خیابانی تئاتر در کارنامه دارد.

گفتنی است، آیین پایانی پنجمین همایش تئاتر مردمی خرداد امشب 12 خردادماه در حسینیه جماران ساعت 20 برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال