دوشنبه 12 خرداد 1399
با حضور در حوزه هنری انقلاب اسلامی

شاعران به دیدار امین شعر انقلاب شتافتند

حضور  شاعران در حوزه هنری پیش از دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی
    -     کد خبر: 4358
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/9|19:05
شاعران پیش‌کسوت، جوان و اهالی ادبیات کشور بعدازظهر امروز، چهارشنبه ۹ خردادماه از حوزه هنری به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی شتافتند تا در مراسم افطار و شب شعر نیمه ماه مبارک رمضان حضور به هم رسانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، امروز، چهارشنبه 9 خردادماه، حوزه هنری انقلاب اسلامی حال و هوای دیگری داشت. جوانانی که آرام و قرار نداشتند و چشمانشان گویی به دنبال گم‌گشته‌ای بود در حیاط حوزه پرسه می‌زدند، شاعران پیش‌کسوتی که برق شادی در چشمانشان موج می‌زد. افرادی که در تکاپو برای فراهم کردن مقدمات حضور شاعران در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند، همه و همه، نشان از اتفاق و تجربه‌ای ویژه داشت.

در حاشیه این گردهمایی، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در نشستی صیمیمی با جمع شاعران برگزیده‌ی دیدار با رهبر انقلاب،‌گفت: رهبر انقلاب نسبت به جلسه با شاعران توجه ویژه‌ای دارند. هرچند برنامه کاری ایشان جهت جلسات و برگزاری برنامه‌ها تا ساعت 11 شب است اما برای جلسه دیدار با شاعران تا حدود ساعت یک بامداد نیز زمان اختصاص داده‌اند که نشان از اهمیت و توجه رهبر انقلاب نسبت به مقوله شعر و ادبیات دارد.

وی ادامه داد: من خدمت همه متصدیان این برنامه و شاعران عزیز خسته نباشید عرض می‌کنم این برنامه تنها برنامه‌ای است که در محضر رهبر انقلاب برگزار می‌شود که همه بخش‌ها، هماهنگی، برنامه‌ریزی و اجرا توسط خود شاعران صورت می گیرد. از همین رو باید برنامه مناسب پیش‌رود و همه بتوانند شعرهای خود را بخوانند.

از ساعت 3 بعدازظهر، شاعران یک به یک در حیاط حوزه هنری حضور یافتند تا مقدمات حضورشان در مراسم افطار و شب شعر رهبر معظم انقلاب اسلامی فراهم شود. هر کدام متعلق به خطه‌ای از این خاک پرگوهر بودند؛ اما همه با یک هدف گرد هم آمده بودند و آن هم دیدار رهبرشان، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای بود. دیداری که بسیاری از شاعران جوان‌تر، سال‌ها چشم‌انتظارش بوده‌اند. از ویژگی‌های بارز این دیدار حضور فارسی زبانان خارجی‌ست که دوشادوش شاعران ایرانی در محضر رهبر انقلاب اسلامی حاضر می‌شوند.
 

بیش از 90 شاعر جوان از شهرستان‌های مختلف کشور، در شب میلاد امام حسن(ع)، میهمان مراسم افطار رهبر معظم انقلاب اسلامی شدند. شاعران پیش‌کسوت کشور نیز در کنار این شعرا با شوقی همانند جوان‌ترها، آماده برای این دیدار می‌شدند. شاعرانی مانند سید علی موسوی گرمارودی، محمدعلی مجاهدی، یوسفعلی میرشکاک، علیرضا قزوه، افشین علا، عباسعلی براتی‌پور، مرتضی امیری اسفندقه، علی انسانی، ناصر فیض، سعید بیابانکی، حجت‌الاسلام زکریا اخلاقی، علی داوودی، فاضل نظری، علی‌محمد مودب، مصطفی محدثی خراسانی، رضا اسماعیلی و ... از جمله شخصیت‌های مطرح این دیدار هستند.

 این گردهمایی و گعده صمیمی اهالی شعر قبل از دیدار با رهبری، امکانی برای شاعران بود تا با نگاه‌ها و سلایق مختلف هر چه بهتر با یکدیگر آشنا شوند.

شاعران پس از آنکه در حوزه هنری گرد هم آمدند به دیدار یار شتافتند.

دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و اساتید شعر و ادب فارسی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، هر ساله در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام برگزار می‌شود.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال