دوشنبه 31 شهریور 1399

اجرای نمایش «۷۰۰ ثانیه از خرداد‌های خونین» در پنجمین همایش سراسری خرداد

 نمایش «۷۰۰ ثانیه از خرداد‌های خونین»
    -     کد خبر: 4353
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/9|15:24
سرویس : استانها
نمایش خیابانی «۷۰۰ ثانیه از خردادهای خونین» در پنجمین همایش سراسری خرداد در تهران اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش «۷۰۰ ثانیه از خرداد‌های خونین» با موضوع قیام خونین ۱۵ خرداد از هشتم تا دوازدهم خرداد ۹۷ در همایش سراسری خرداد در تهران اجرا می‌شود. مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری لرستان با اعلام این خبر گفت: این نمایش را که سومین اثر نمایشی تولیدی این مرکز در سال ۹۷ به شمار می‌رود، پژمان شاهوردی از شهرستان بروجرد کارگردانی می‌کند. کارگردانی که سال گذشته توانست با نمایش «تولیدی لیلی و مجنون» ضمن انتخاب به عنوان اثر برتر بخش خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ۶ جایزه را در بخش‌های مختلف از هیئت داوران این جشنواره دریافت کند.

سپهوند نمایش «۷۰۰ ثانیه از خرداد‌های خونین» را اثری خلاق با موضوع انقلاب اسلامی دانست و گفت: یکی از ویژگی‌های آثار شاهوردی این است که با زاویه نگاه جدید به موضوعات موجب ایجاد جذابیت برای مخاطب می‌شود و با بهره‌گیری از ابزارهای ساده صحنه، فضا‌‌های دشوار را بازسازی می‌کند و همین سهل و ممتنع بودن بر غنای کار او می‌افزاید. مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری لرستان گفت: تلاش می‌کنیم این نمایش پس از اجرا در تهران در مرکز استان نیز اجرای عمومی داشته باشد.

در این نمایش سامان شکیبا، مهدی جودکی، مهتاب زند، حسین ایزدی و میلاد صادق‌زاده ایفای نقش می‌کنند، طراحی لباس و فضا بر عهده میثم کردی و رضا ثلاثی است، طراحی پوستر و بروشور را میلاد صادق‌زاده عهده‌دار بوده و اجرای گریم را کوروش معین‌فر به انجام رسانده است. موسیقی این اثر نیز حاصل کوشش امیرحسین پیرحیاتی و الیاس غیاثی است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال