دوشنبه 29 مهر 1398
حجت‌الاسلام محمدزمانی مطرح کرد:

دیدار شاعران با رهبری از مولفه‌های رشد شعر کشور است

محمدجواد زمانی
    -     کد خبر: 4347
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/9|11:35
حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی معتقد است که دیدار سالانه شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی، در واقع آغازی برای حرکات عظیم ادبی در طول سال شمرده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام جواد محمدزمانی از شاعران کشورمان درباره جلسات شعرخوانی نیمه ماه مبارک رمضان در محضر رهبر انقلاب اظهار داشت: این شب شعر و دیدار از چند جهت حائز اهمیت است. اولین نکته اینکه، این دیدار بزرگ‌ترین اتفاق ادبی سال محسوب می‌شود که به گفته ادبا، شعرا و اهالی رسانه، مهم‌ترین اتفاق سالانه ادبی کشور است.

حجت‌الاسلام زمانی تصریح کرد: این برنامه در واقع آغازی برای حرکات عظیم ادبی در طول سال شمرده می‌شود و از سال‌های گذشته ادامه داشته است، اما از زمان رسانه‌ای شدن آن شاهد رشد در ادبیات کشورمان هستیم.

به گفته وی، یکی از مولفه‌های رشد شعر ما برپایی این جلسه در نیمه ماه مبارک است. از سوی دیگر این جلسه مشوقی برای شاعران محسوب می‌شود؛ این موضوع که امروز شاهد رشد ادبیات خصوصا شعر در سطح کشور هستیم و یا کنگره‌های مختلف برگزار می‌شود، این‌ها مرهون تشویق‌های معظم له در این سال‌ها و رهنمودهای ایشان درباره سیاست‌گذاری در عصر شعر بوده است.

این شاعر، شعر انقلاب را در دهه‌های 80 و 90 دارای رشد چشمگیر دانست و خاطرنشان کرد: ما در دهه 80 و 90 شاهد رشد ادبیات خصوصا شعر بوده‌ایم، به نحوی که اشعار شبه‌روشنفکری عیاری در روزگار ما ندارد و شعر انقلاب در همه ابعاد، دفاع مقدس، عاشقانه و آیینی سرآمد شده و در حال پیشرفت است.

دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و اساتید شعر و ادب فارسی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، امروز، چهارشنبه 9 خردادماه و در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام برگزار می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال