شنبه 10 خرداد 1399

دیدار شاعران یزدی با رهبر انقلاب

دیدار شعرا با رهبری
    -     کد خبر: 4346
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/9|11:33
سرویس : استانها
به مناسبت میلاد کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، جمعی از اهالی فرهنگ و ادب، استادان شعر و ادب فارسی، شاعران جوان و پیش‌کسوت کشور از جمله چهار تن از شاعران یزدی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری یزد با اعلام این خبر گفت: امسال هم مانند سال‌های گذشته همزمان با شب میلاد باسعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، شاعرانی از شهرهای مختلف میهن عزیز اسلامی‌مان و برخی کشورهای فارسی‌زبان مهمان بیت رهبری خواهند بود.

محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به حضور شاعران یزدی در این دیدار افزود: در این واقعه‌ به یاد ماندنی استاد زکریا اخلاقی، مهدی پرنیان، عالیه مهرابی و فائزه زرافشان از یزد حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به نقش برجسته شعر و ادبیات در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه داد: در این دیدار صمیمانه تعدادی از پیشکسوتان و جمعی از شاعران جوان سروده‌های خود را در حضور رهبر معظم انقلاب قرائت می‌کنند و از بیانات ایشان در حوزه شعر و ادبیات بهره‌مند می‌شوند.

امسال در جلسه شعر نیمه رمضان شاعران با رهبر معظم انقلاب 175 شاعر از سراسر کشور و از تمامی استان‌ها حضور دارند که از این تعداد، 120 چهره یعنی حدود 70 درصد از چهره‌های جدید هستند. از سوی دیگر، قرار است در جلسه امسال شاعرانی از کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان نیز حاضر باشند.

جلسه دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه 9 خردادماه و در شب میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال