چهارشنبه 1 آیان 1398
سعیدی راد در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

دیدار شاعران با رهبر انقلاب تاثیر چندجانبه بر ادبیات دارد

عبدالرحیم سعیدی راد
    -     کد خبر: 4333
    -     تاريخ انتشار : 1397/3/8|13:11
عبدالرحیم سعیدی راد گفت: این دیدار که هر سال در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود تاثیر بسزایی بر ادبیات کشور می گذارد و البته این تاثیر چند جانبه و دارای ابعاد گوناگون است.

عبدالرحیم سعیدی راد، شاعر، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با بیان اینکه دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اتفاقی خاص و ویژه برای شاعران انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: این دیدار که هر سال در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود تاثیر بسزایی در ادبیات کشور می گذارد و البته این تاثیر چند جانبه و دارای ابعاد گوناگون است.

وی ادامه داد: یکی از تاثیرات دیدار سالانه شاعران با رهبر معظم انقلاب، بر روی ادبیات و شعر کشور است. ایشان در این دیدارها نکاتی را مطرح می کنند که می تواند راهگشای شعر و ادبیات کشورمان باشد.

سعیدی راد همچنین گفت: بخشی از تاثیرگذاری این دیدارها، شناخت پدیده‌های شعری کشورمان است. هر سال شاهد این هستیم که یک شعر و شاعری اثرش در این محفل دیده می شود و به اصطلاح گُل می کند و از همین طریق هم آن شاعر دیده می شود.

این شاعر کشور بخش زیادی از تاثیرات دیدار شاعران با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را تاثیر معنوی این دیدار دانست و عنوان کرد: شاعران از خطه‌های مختلف سراسر کشور گرد هم می‌آیند و تاثیرات معنوی که از این گردهمایی و دیدار رهبر به دست می آورند وصف‌ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: برای من که چندین سال است در دیدار نیمه ماه مبارک رمضان شاعران با رهبر حضور دارم، هنوز هم همان احساس نخستین دیدار را دارد و هیچ گاه این دیدار عادی نشده است. یکی از اتفاقاتی که در ذهنم ماندگار شده است، حضور بی تکلف مقام معظم رهبری در بین شاعران و گپ و گفت صمیمانه ایشان با شاعران است. ایشان کنار شاعران افطار می کنند و فضای صمیمانه را رقم می زنند که بسیار دلنشین است.

گفتنی است، عبدالرحیم سعیدی راد در دیدار جمعی از شاعران با رهبر معظم انقلاب در سال 88 شعری که تقدیم به شهدا کرده بود را قرائت کرد و این اثر مورد تفقد معظم‌له قرار گرفت. شعر سعیدی راد با این ابیات آغاز می‌شود:

 

دیگر آن شب‌ها نمی‌آیند، لحظه‌های از خدا سرشار

مردهای کربلای پنج، دردهای کربلای چار

 

بعد از آن مردان پولادین، مانده بر دوشم سری سنگین

زیر پایم شد زمین خالی، آسمان شد بر سرم آوار ...

دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و اساتید شعر و ادب فارسی با رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، چهارشنبه 9 خردادماه و در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام برگزار می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال