پنج شنبه 26 تیر 1399
قره‌داغی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزهنری:

انقلاب و دفاع مقدس پرمخاطب‌ترین موضوعات در حوزه نشر است/ با ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ اول، به نمایشگاه آمده‌ایم

نشست خبری و اعلام برنامه های انتشارات سوره مهر در «سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران»
    -     کد خبر: 4172
    -     تاريخ انتشار : 1397/2/11|14:27
مدیر عامل انتشارات سوره مهر در روز افتتاح نمایشگاه کتاب تهران گفت: علی‌رغم تصور عده‌ای، محتوای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جزو پرمخاطب‌ترین موضوعات در حوزه نشر است و این مسئله توسط انتشارات سوره مهر بارها به اثبات رسیده است.

حمید قره‌داغی، مدیر عامل انتشارات سوره مهر، در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، در روز افتتاحیه سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران، درباره حضور این انتشارات در نمایشگاه، گفت: انتشارات سوره مهر جزو ناشران عمومی به حساب می‌آید و سال‌های سال است که در این عرصه فعالیت می‌کند. سوره مهر انتشارات تخصصی حوزه هنری انقلاب اسلامی است و با پشتوانه محتوای تولید شده در حوزه هنری با حضور جمع خوبی از نویسندگان متعهد و ادبیان فعال در عرصه هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توانسته است جایگاه بسیار ارزنده‌ای در میان ناشران عمومی کسب کند.

وی ادامه داد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کشور را از واردات ادبیات بیگانه بی‌نیاز کرده است؛ این امر مهم در سوره مهر با تلاش و کوشش همکاران ما به وجود آمده و در جهت حفظ و گسترش آن شبانه‌روز تلاش می‌شود.

این مدیر فرهنگی کشور اذعان کرد: در سال 96 سوره مهر به عنوان ناشر برگزیده در میان تمامی ناشران فعال در حوزه عمومی جایگاه نخست را کسب کرد، که این اتفاق مهم برای ششمین سال متوالی در حال وقوع است.

مدیر سوره مهر تاکید کرد: در تمامی سال‌های فعالیت این انتشارات تلاش شده است تمامی شاخص‌های موجود برای یک نشر طراز اول ارتقا یابد؛ از این رو سوره مهر در حوزه نشر کتاب‌های چاپ اول با تنوع موضوعی، ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شعر، رمان، داستان، پژوهش هنر، نمایشنامه و پژوهش موسیقی تعداد قابل توجهی از کتاب‌ها را ارائه کرده است.

وی با اشاره به حضور این نشر در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال بیش از 300 عنوان کتاب چاپ اول در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد که این تعداد عنوان در کنار دسترسی به محصولات، شبکه توزیع دقیق، معرفی درست و برنامه‌ریزی شده و ایجاد بستر فروش و ارائه محصولات در فضای مجازی دستاوردهای بسیاری را برای ما به ارمغان آورده است.

قره‌داغی با بیان اینکه در سال 95 و 96 وضعیت اقتصادی نامطلوب بود و وضعیت نشر با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کرد تصریح کرد: سوره مهر با وجود عدم افزایش قیمت، در میزان فروش 25 درصد رشد داشته است، که این موضوع رخداد بزرگی به حساب می آید. سوره مهر تلاش کرده هیچ افزایش قیمتی در فروشش صورت نگیرد و ما با ثابت گذاشتن قیمت‌ها توانسته‌ایم به افزایش فروش دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه امسال اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد. با برنامه‌ریزی‌ای که همکاران من در سوره مهر انجام داده‌اند، غرفه اصلی ما در بخش ناشران عمومی میزبان 300 عنوان کتاب چاپ نخست است و در مجموع 800 عنوان کتاب در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد، 300 عنوان کتاب چاپ اول به صورت الکترونیک هم در غرفه سما، در بخش ناشران الکترونیک عرضه می شود. امسال غرفه‌ای مجزا برای بخش کودک و نوجوان نیز در نظر گرفته شده است که بیش از 100 عنوان کتاب ویژه کودک و نوجوان در بخش تخصصی کودک و نوجوان عرضه می‌کنیم.

مدیر انتشارات سوره مهر ادامه داد: کتاب‌های کودک و نوجوان در موضوعات متنوع در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد. امسال کتاب‌های جدید مصطفی رحماندوست، افسانه شعبان‌نژاد، مرتضی سرشار و نویسندگان دیگر، ارائه می‌شود. مجموعه کتاب‌های شکرستان نیز یکی دیگر از کتاب‌های پرمخاطب است که امسال برای کودکان و نوجوانان ارائه شده است. کتاب رنگ‌آمیزی و داستان «فیلشاه» نیز که بر اساس انیمشین آن طراحی شده است به شکل ویژه‌ای عرضه خواهد شد.

وی تاکید کرد: سوره مهر در همه 11 روز نمایشگاه یک کتاب را با حضور نویسنده  به صورت ویژه معرفی می‌کند. شعار امسال سوره مهر نیز با این عنوان است که «کتاب خوب بخوانید» از همین رو امیدواریم که خانواده‌ها با حضور در غرفه سوره مهر با کتاب‌های این انتشارات بیش از پیش آشنا شده و برای فرزندان خود کتاب‌هایی را خریداری کنند که دارای محتوای پاک است.

مدیر انتشارات سوره مهر در پایان تاکید کرد: محتوای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علی‌رغم برخی تصورات، همچنان در زمره پرمخاطب‌ترین موضوعات در حوزه کتاب است؛ به شرط آن که به صورت آثار مطلوب معرفی شود و از نظر شبکه توزیع نیز همه موارد مورد توجه قرار گیرد، خواهیم دید که این کتاب‌ها در صدر آمار فروش قرار خواهد گرفت،

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال