جمعه 4 مهر 1399
سوره مهر در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

عرضه سه مجموعه طنز در یک فلش بوک

فلش بوک
    -     کد خبر: 4159
    -     تاريخ انتشار : 1397/2/10|12:34
فلش بوک سه مجموعه طنز (کافه خنده، گچ پژ و آبنبات هل‌دار) در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران در عرفه سوره مهر الکترونیک (سما) عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «فلش بوک» عنوان طرح جدید سوره مهر در بخش کتاب الکترونیک است که برای اولین بار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به مخاطبان معرفی شد.

فلش بوک‌ها برای تسهیل در مطالعه کتاب‌های گویا ارائه می‌شود؛ چرا که بعضا دیده می‌شود فایل‌ها یا سی‌دی و یا دیویدیها تنها در دستگاه‌های خاص خود قابلیت اجرا دارند و در همه مکان‌ها نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بر این اساس، محتوای کتاب‌های صوتی روی فلش کارت‌ها عرضه خواهد شد.

این فلش کارت‌ها 16 گیگ خواهد بود و فضای باقی مانده آن مورد استفاده مخاطبان قرار گرفته و در دسترس آن‌ها برای جابه‌جایی فایل‌های مورد علاقه‌شان خواهد بود. 4 کتاب در بخش بزرگسال و یک مجموعه با سه کتاب در بخش کودک درون آن گنجانده شده است.

«کافه خنده» یکی از کارهای خوش‌استقبال و پرفروش سوره ‏مهر در حوزه طنز است. علیرضا لبش در مجموعه نگاهی به قصه‌ها و باورهای مردم و رخدادهای روزمره اجتماعی ـ سیاسی دارد و تلاش می‌کند روایتی نوپردازانه از داستان‌هایی به مخاطبش ارائه دهد که نسبت به آن ذهنیت دارند و به عنوان دغدغه بخشی از مردم در جامعه درباره‌اش گفت‌وگو می‌شود.

همچنین کتاب «گچ پژ» مجموعه تک نوشته‌هایی است که در قالب طنز نگاشته شده است. این کتاب اولین اثر منتشر شده محسن رضوانی است. رضوانی در این اثر با استفاده از لهجه قدیم تهرانی و اصطلاحات دوره قاجار متن‌های خود را پیش می‌برد و از این دریچه به مسائل پیرامون خود که عموما مسائل روز اجتماعی هستند می‌پردازد.

یکی دیگر از آثار که در این فلش بوک عرضه شده کتاب «آبنبات هل‌دار» نوشته مهرداد صدقی است. این کتاب داستان طنزی است از زبان یک کودک بجنوردی؛ برادر این کودک قرار است به جبهه برود. محسن، راوی داستان، فرزند آخر یک خانواده پنج‌نفری است. آن‌ها همراه مادربزرگشان در یکی از محله‌های قدیم بجنورد زندگی می‌کنند. فضای داستان سرتاسر ماجراهای خنده‌دار و حیرت‌آور است؛ ماجراهایی که محسن آن‌ها را ایجاد می‌کند. یکی از نقاط قوّت کتاب توانایی نویسنده در نشان‌دادن فضای پشت جبهه‌هاست؛ نویسنده نشان می‌دهد که چگونه مردم در این فضا زندگی روزمره خود را می‌گذراندند و سرگرمی‌های خاص خود را داشتند.

گفتنی است پیش از این، فلش بوک کتاب‌های «دختر شینا»، «فرنگیس»، «آن بیست و سه نفر»، «وقتی مهتاب گم شد» در بخش بزرگسال و سه کتاب «رفاقت به سبک تانک»، «مجموعه قصه نمایش کودکان» و «فسقل‌ قصه‌های موتوری» برای کودکان عرضه شده بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال