شنبه 29 شهریور 1399
شجاعی طباطبایی مطرح کرد:

پایان هفته هنر انقلاب آغازی برای هنرمندان است

شجاعی
    -     کد خبر: 4083
    -     تاريخ انتشار : 1397/1/29|09:53
سرپرست معاونت هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: درست است که هفته هنر انقلاب به پایان رسیده اما هنرمندان عرصه انقلاب اسلامی کارهای بسیاری دارند؛ مخصوصا که امسال چهملین سالگرد پیروزی انقلاب است و این، خبر از یک سال پر از تلاش و خلق آثار فاخر در عرصه انقلاب اسلامی می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسعود شجاعی طباطبایی، سرپرست معاونت هنری حوزه هنری، درباره پایان کار هفته هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنری گفت: هفته هنر انقلاب 7 روز باشکوه با برنامه‌های متنوع بود که آغازش با زیارت مرقد مطهر امام راحل(ره) و مزار شهید مرتضی آوینی و سایر عزیزان بود و کارش نیز با معرفی چهره برتر هنر انقلاب در سال 96 به پایان رسید. از همین رو، بسیار خوشحالیم که توانستیم این بزرگداشت و پاسداشت هنر انقلاب را به‌خوبی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در طول این هفته، نه تنها در تهران بلکه در تمامی مراکز استانی حوزه هنری و در سراسر کشور برنامه‌های بسیاری برگزار شد و علاقه‌مندان به عرصه هنر توانستند بهره کافی را از این برنامه ها ببرند. برگزاری نمایشگاه‌های نقاشی و نگارگری، رونمایی از کتب متعدد، اجرای نمایش و اکران فیلم‌های برگزیده چه در حوزه سینمای داستانی و چه در عرصه سینمای مستند بخشی از فعالیت‌ها در هفته هنر انقلاب بود.

دبیر هفته هنر انقلاب با بیان اینکه در پایان این هفته کار هنرمند انقلابی شروع می شود، تصریح کرد: بحمدالله این هفته آغازی خوب برای بزرگداشت چهملین سال پیروزی انقلاب است و باید بگوییم که هنرمندان انقلابی در پایان این هفته مبارک نه تنها کارشان تمام نشده بلکه این شروعی موفق برای یک سال تلاش در عرصه هنر انقلاب است.

شجاعی طباطبایی با تاکید بر اینکه باید از هنرمندان به‌ویژه هنرمندان جوان حمایت شود، خاطرنشان کرد: برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس هنرمندان باید از آن‌ها حمایت کرد و در زمان‌هایی از کار آن‌ها تقدیر به عمل آورد. باید توجه داشت که هنرمند برای خلق یک اثر تلاش بسیار می‌کند و برای رشد خود در عرصه مورد علاقه‌اش نیازمند حمایت است.

وی اضافه کرد: سازمان‌ها و نهادهایی که حامی هنر انقلاب هستند همانند حوزه هنری، حمایت از هنرمندان جوان را وظیفه اصلی خود می‌دانند. از همین رو، امیدواریم که همه چیز برای یک سال پر از تولید آثار خوب و ماندگار فراهم باشد. ما سعی می‌کنیم به این وظیفه مهم عمل کنیم و هنرمندان بسیاری به زمره هنرمندان انقلاب اضافه شوند.

معاون هنری حوزه هنری انقلاب درباره انتخاب چهره سال نیز گفت: انتخاب چهره سال هنر انقلاب کاری مهم است؛ زیرا هم تقدیری از فعالیت یک هنرمند اثرگذار است و هم سبب افزایش انگیزه برای سایر هنرمندان می‌شود. اگر امروز 5 نفر در فهرست کاندیداها قرار دارند اما باید بگویم که تعداد هنرمندان در خور تقدیر بسیار بیشتر از این تعداد هستند و امیدوارم روزی از همه هنرمندان عرصه انقلاب تقدیری شایسته صورت گیرد.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال