پنج شنبه 2 خرداد 1398
هفته هنر انقلاب/ ۴۸

علامیان: بی‌اعتنایی برخی هنرمندان به دفاع مقدس بی‌اعتنایی به هویت خودشان است

سعید عالمیان
    -     کد خبر: 4021
    -     تاريخ انتشار : 1397/1/26|11:28
سرویس : استانها
سعید علامیان، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس، گفت: اگر هنرمندان و اهل قلم در این زمان به دفاع مقدس بی‌اعتنایی بکنند درواقع به هویت خویش بی‌اعتنا بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سعید علامیان، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، با اشاره به شاخصه‌های هنر انقلابی اظهار کرد: امام راحل، هنری را انقلابی می‌داند که وفادار به حرکت مردم است هنری که با مردم پیوند خورده و با مردم است.

وی افزود: نویسنده و هنرمند انقلابی نمی‌تواند نسبت به پدیده هشت سال جنگ تحمیلی بی‌اعتنا باشد. درواقع هیچ نویسنده‌ای در هیچ کجای دنیا نمی‌تواند به جنگی که در کشورش روی داده بی‌اعتنا باشد؛ به همین دلیل دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام‌نشدنی از سوژه‌های هنری است.

علامیان اضافه کرد: در جنگ ما قشری به نام مهاجرین جنگ داریم مصیبتی که این‌ها کشیدند گلستان سوژه است؛ به‌گونه‌ای که سوژه برای نگارش رمان، خاطرات عشقی و هر نوع سوژه‌ای که بخواهیم در جنگ وجود دارد.

این نویسنده تاکید کرد: اگر اهل قلم در این زمان به جنگ بی‌اعتنایی بکنند درواقع به هویت خویش بی‌اعتنا بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما نویسندگانی داشتیم که اگرچه به تعبیری روشن‌فکر بودند؛ اما به دلیل اینکه در بطن مردم بودند توانستند آثار ماندگاری خلق کنند؛ درواقع دگراندیشی ایراد ندارد اما نباید از مردم دور شد بلکه باید با مردم نشست و برخاست داشته باشیم.

علامیان اضافه کرد: نیازی به مجیزگویی نیست؛ اما هنرمند متعهد باید مردمی بوده و با مردم پیش بیاید و خواست مردم را در قالب هنر بیان کند و این‌گونه رسالت خود را به‌درستی ایفا کند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال