چهارشنبه 30 مرداد 1398
هفته هنر انقلاب/ ۴۱

قزوه: دستاورد بزرگ انقلاب «آوینی‌ها» هستند/ شهدا بزرگ‌ترین پشتوانه چهار دهه انقلاب اسلامی

قزوه
    -     کد خبر: 3993
    -     تاريخ انتشار : 1397/1/24|11:36
مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری درباره هفته هنر انقلاب گفت: بزگ‌ترین دستاورد و پشتوانه انقلاب اسلامی طی این ۴ دهه، وجود شهدا و شخصیت‌هایی همانند سید مرتضی آوینی هستند.

علیرضا قزوه، مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، درگفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره دستاورد فرهنگی و هنری  انقلاب اسلامی طی 40 سال، گفت: هیچ انقلابی در دنیا وجود ندارد که پشتوانه‌هایی همانند شهدا داشته باشد. شهدا با خون خود حمایتی تاریخی و بی‌مانند از انقلاب داشتند و آن‌ها بزرگ‌ترین هنرمندان عرصه هنر انقلاب هستند.

وی ادامه داد: جمله بسیار زیبایی وجود دارد که می‌گوید شهادت هنر مردان خداست و بالاترین مقام در میان مقامات، هنر است. زیرا رفیع‌ترین پایه هنر، الهام است و الهام نزدیک‌ترین حالت ممکن به وحی. به عبارتی بعد از صف انبیا و اولیا هنرمندان قرار دارند که اگر هنرشان خدایی باشد خود را وارد صف اولیا کرده‌اند.

این شاعر و نویسنده تصریح کرد: هنرمند اگر بتواند هنرش را در مسیر حق و حقانیت الهی استفاده کند به راه شهدا رفته، این هنر، هنر واقعی است. حال اگر یک هنرمندی به مقام شهادت برسد، دیگر این هنرمند یک هنرمند کامل است و آوینی نمونه چنین شخصیتی است.

قزوه با بیان اینکه آوینی همه هنر را فراگرفته است، تاکید کرد: هر کس در رشته‌ای خاص هنرمند است، یکی که شعر می‌گوید دیگر در سینما سررشته‌ای تخصصی ندارد اما آوینی همه را داشت. حال اگر فرض کنیم یک هنرمند همه چیز را هم بداند شهید نشده است، اما آوینی در کنار همه هنرهایش به مقام شهادت رسید، و اینجاست که باید گفت آوینی یک هنرمند شش‌دانگ است. او هفت هنر را آموخت و با صداقت کامل پشتوانه‌ای مطمئن برای انقلاب شد.

وی اضافه کرد: شهید آوینی یک اسوه تمام‌عیار و نسخه‌ای از انسان کامل است. او با هنر خود حقانیت انقلاب را به تصویر کشید و نشان داد چگونه یک انسان می‌تواند راه آسمان را بهتر از راه زمین بیاموزد. چنین افرادی پشتوانه انقلاب هستند، کسانی مانند مدافعان حرم که همه چیز را پشت سر گذاشتند و از زندگی دنیایی خود، از دارایی‌های خود دست شستند و راه ایثار را برگزیدند.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در پایان تاکید کرد: این انقلاب به برکت بزرگانی همچون امام راحل و رهبر معظم انقلاب زنده است و چنین بزرگانی هستند که توانسته‌اند انقلاب اسلامی را به عنوان یک انقلاب هنری، انقلاب فرهنگی و انقلاب ادبی رقم بزنند. این انقلاب ان‌شاءالله با چنین پشتوانه‌هایی به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل خواهد شد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال