شنبه 5 مهر 1399
هفته هنر انقلاب/ ۳۰

علی‌اکبری: در زمینه هنر انقلاب کم‌کاری شده است/ انقلاب اسلامی تنها یک واژه نیست

محسن علی اکبری
    -     کد خبر: 3983
    -     تاريخ انتشار : 1397/1/22|10:04
محسن علی‌اکبری، تهیه کننده سینما و تلویزیون، معتقد است که انقلاب اسلامی تنها یک واژه نیست و ناگفته‌های بسیاری را در خود جا داده اما در این حوزه کم‌کاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون درباره شاخصه های هنر انقلابی گفت: کیفیت هنر انقلابی به هنرمند انقلابی باز می گردد. هنرمند انقلابی قبل از هر چیز باید درمورد انقلاب صحبت کند و خودش را با مبانی و اصول انقلاب وفق بدهد و همچنین گفتار و کردارش را با حاکمان انقلابی همسو کند.


وی افزود: در هنر انقلاب اسلامی صحبت از مردم‌داری، انسانیت، مباحث اخلاقی، ترویج ازدواج و... مطرح است، مبانی و اصولی که به رشد و ارتقای جامعه فکری و هنری بیشتر کمک می‌کند. این مبانی در وهله اول باید بر هنرمند موثر افتد تا او بتواند آن را به مخاطبان منتقل کند و ترویج این مبانی بر عهده و رسالت هنرمند انقلابی است.


این تهیه کننده سینما با اشاره به سطح فعالیت‌های هنری در دهه ۶۰ توضیح داد: در دهه ۶۰ هنرمندان بسیاری در حوزه گرافیک کار می‌کردند که تابلوهایشان پیرامون محور اصلی انقلاب طراحی شده است و یا فیلم‌بردارانی و کارگردانانی مانند زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور حضور داشتند که هنر دینی و قرآنی را به خوبی نشان می دادند.

وی ادامه داد: فکر می کنم در دهه ۹۰ باید به صورت پیشرفته تر با استفاده از تکنولوژی های روز، فضای هنر دهه ۶۰ را به هنرمندان جوان منتقل کنیم تا بتوانیم مبانی انقلابی کشورمان را در سایر کشورها هم به نمایش بگذاریم.


علی‌اکبری افزود: انقلاب اسلامی ایران یک واژه نبود؛ بلکه واژگان مختلفی را در بر داشت، مباحث اخلاقی، هنری و دینی زیادی را در خود جای داده بود. اما فکر می کنم هنوز آن‌طور که باید ناگفته های انقلاب مطرح نشده و در این زمینه کم کاری صورت گرفته است.


تهیه کننده فیلم «مریم مقدس» با اشاره به اهمیت تصویرسازی از هشت سال دفاع مقدس گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ما همچنان در آغاز راه هستیم و نتوانسته ایم هنر انقلاب را به درستی تنظیم، ترویج و به زبان هنر مطرح کنیم، در بسیاری از کشورها هنوز درباره جنگ جهانی دوم فیلم می سازند. بنابراین ما نیز می توانیم و باید از اتفاقاتی که در این دوره تاریخی اتفاق افتاد فیلم بسازیم و آن ها را ثبت و ضبط کنیم.


وی افزود: متاسفانه بسیاری از هنرمندان از جمله من گاهی از اهمیت هنر انقلاب غافل شده ایم و باید وقتمان را کاملا روی این موضوع می گذاشتیم. امیدوارم در موضوع هنر انقلاب، جوانان گام های بهتری بردارند و بتوانند موفق تر عمل کنند.


گفتنی است چهارمین هفته هنر انقلاب اسلامی تا 26 فروردین ماه در حوزه هنری ادامه دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال