جمعه 4 مهر 1399
جهانبخش سلطانی درگفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

مرحوم سلحشور با تلاش خود زوایه‌ای پنهان از سینما را معرفی کرد

جهانبخش سلطانی
    -     کد خبر: 3756
    -     تاريخ انتشار : 1396/12/12|14:16
جهانبخش سلطانی، بازیگر سینما و تلویزیون، در دومین سالگرد فرج‌الله سلحشور گفت: کار با فرج‌الله سلحشور رخداد متفاوتی در زندگی من بود، او با تلاش خود زاویه‌ای پنهان و متفاوت را از سینما معرفی کرد.

جهانبخش سلطانی، بازیگر سینما و تلویزیون، در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری، درباره همکاری در پروژه‌های فرج‌الله سلحشور  و تاثیر این کارها بر روند بازیگری خودش، گفت: من از سال‌ها قبل با فرج‌الله سلحشور آشنا بودم و همکاری‌های بسیار زیادی با هم داشتیم. او می‌دانست که می‌خواهد در فیلم‌هایش به کجا برود از همین رو برای هر بخش و سکانسی هوشیارانه اقدام می کرد.

وی ادامه داد: او محتوا  و پیام را متفاوت از دیگران بر تکنیک سوار می کرد، سعی می کرد در ابتدا محتوا را درک کند، او را بشناسند ایمان بیاورد و بعد به نمایش بگذارد، زبان سلحشور سینما بود و تا چیزی را باور نداشت نمی ساخت. قرآن مسیر حرکتش بود و همین دلیل مانایی فیلم ها و تولیدات او است.

بازیگر سریال یوسف پیامبراضافه کرد: سلحشور سینما را به روایت خودش قرائت کرد و توانست شیوه متفاوتی را ارائه کند. او از شیوه های متداول که معمولا برگرفته از فیلم های غربی است احتراز کرد و کوشید ایرانی- اسلامی فیلم بسازد. ادبیات مردم را می دانست، و بر اساس همان ادبیات داستان را روایت می کرد.

سلطانی با نقل خاطره ای از فیلم یوسف پیامبر، گفت: سریال یوسف پیامبر تجربه‌ای متفاوت در کار با سلحشور بود، سریالی که با تلاش بسیار ساخته شد و مورد توجه همه مردم ایران و کشورهای همسایه قرار گرفت. در زمان فیلم‌برداری تلاش این کارگردان فقید برای بهترین برداشت، واقعا توجه همگان را به خود جلب کرده بود.

وی با بیان اینکه بازی‌های سریال یوسف پیامبر خوب بود و همه بازیگران تلاش خود را انجام دادند، سلحشور به دنبال روایت ساده و جذاب و منطبق با حقیقت قرآنی بود. همه عوامل و تمام کسانی که ما با آن ها سر و کار داشتیم از سریال و از بازی ها راضی بودند و این نشان‌دهنده‌ این است که انتخاب بازیگران، عوامل، میزانسن و شیوه روایت درست بود. من به عنوان بازیگر می دانستم سلحشور چه چیز می‌خواهد و به نحوی این خودآگاهی با رهنمایی، صبوری و البته دقت سلحشور در اکثر بازیگران کلیدی به وجود آمد.

بازیگرسریال مردان آنجلس در پایان تاکید کرد: سلحشور برای پروژه موسی بسیار تلاش کرد و تا آخرین روزهای عمرش دغدغه آن را داشت اما سرنوشت به شیوه دیگری رقم خورد. امیدوارم سینمای سلحشور ادامه یابد و اخلاق و منش او محور کار دیگران شود. کار با فرج‌الله سلحشور رخداد متفاوتی در زندگی من بود. او با تلاش خود زاویه ای پنهان و متفاوت را از سینما معرفی کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال