چهارشنبه 18 تیر 1399

بخش علمی سومین جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی فراخوان داد

 سومین جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی
    -     کد خبر: 3706
    -     تاريخ انتشار : 1396/12/6|12:16
دبیرخانه سومین دوره جشنواره ملی و بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی، فراخوان بخش علمی این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اسماعیل آجرلو دبیر این جشنواره با اعلام این خبر افزود: بخش علمی این جشنواره در یک گرایش اصلی شامل مقالات علمی- پژوهشی و دو گرایش جنبی شامل کتاب و گزارش‌های مصداقی فراخوان خود را اعلام کرده که مقالات منتخب در این بخش دارای امتیاز علمی- پژوهشی بوده و در یکی از نشریات معتبر منتشر می‌شوند.

گفتنی است بخش علمی سومین جشنواره ملی و بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی با همکاری دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی دانشگاه جامع امام حسین(ع)، حوزه هنری البرز، معاونت فرهنگی سازمان بسیج، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، موسسه مردم نهاد عهدنو و سازمان بسیج حقوقدانان برگزار می‌شود.  

محورهای موضوعات بخش علمی عبارت اند از:

•  بازشناسی مفهوم حقوق بشر آمریکایی و پیشینه آن.

•  نقض حقوق بشر در درون کشور آمریکا.

•  نقض حقوق بشر در رفتار آمریکا و غرب نسبت به جمهوری اسلامی ایران.

•  اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در سطح جهان.

•  نقض حقوق بشر توسط آمریکا نسبت به اقشار مختلف همچون: زنان، کودکان، مسلمانان، اقلیت‌های مذهبی، اقلیت‌های نژادی، زندانیان و...

•  نقض حقوق بشر توسط همراهان و پیروان آمریکا در جهان همچون عملکرد آل سعود، میانمار، داعش و...

مهلت ارسال آثار 15 اردیبهشت 1397 بوده و مراسم اختتامیه و همایش نیز تیرماه 1397 (هم‌زمان با هفته حقوق بشر آمریکایی) برگزار می‌شود.

برای اطلاع از جزئیات فراخوان بخش علمی از جمله مقررات، آیین نگارش، جوایز و نحوه ارسال آثار به سایت دبیرخانه مجازی جشنواره به آدرس www.ushumanrights.com  و آدرس تلگرامی t.me/ushumanright مراجعه شود.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال