چهارشنبه 14 خرداد 1399
یادداشت شفاهی جهانگیر سلطانی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

پیام هنرمند پیام عشق و حماسه است

جهانگیر سلطانی
    -     کد خبر: 3607
    -     تاريخ انتشار : 1396/11/24|11:51
جهانگیر سلطانی، بازیگر پیش‌کسوت تلویزیون و سینمای ایران، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در قالب یادداشتی شفاهی به بررسی عملکرد هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری پرداخت و آینده پیش روی هنر کشور را روشن دید.

پایگاه خبری حوزه هنری - جهانگیر سلطانی

انقلاب اسلامی یک پدیده عظیم بود که همه جوانب یک جامعه اعم از کلیه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... را در بر گرفت. امروز پس از 40 سال زمان خوبی برای نگاه به مسیر طی شده است، هنر همیشه در حال رشد است و همان‌طور که باید هنر به‌روز باشد باید فردای جامعه را نیز به‌روشنی ترسیم کند.

هنر و هنرمند همیشه در حال رشد است و زمانی که به گذشته خود نگاه می‌کند تصور می‌کند که بهتر، مؤثرتر، ماندگارتر، و عظیم‌تر خلق کند، دانش هنر همیشه در حال رشد است و اینکه یک هنرمند در حال پژوهش، مطالعه و خردورزی است واقعیتی است که به او کمک می‌کند آینده بهتری نسبت به گذشته رقم بزند.

تعریفی از هنرمند وجود دارد که می‌گوید هنرمند یک‌ قدم از جامعه خود جلوتر است و بیرق آزادی و آزادگی را در دستش می‌گیرد، مردم را هدایت می‌کند و مسیرهای جدیدی پیش روی جامعه خود می‌گشاید، هیچ‌گاه هنرمند گذشته خود را یک‌دفعه منسوخ نمی‌کند، گذشته چراغ راه آینده است.

کسانی که نسبت به گذشته نقد دارند چقدر کار زیبا و خوبی انجام می‌دهند؟ زیرا این موضوع نشان می‌دهد که ما رشد کرده‌ایم؛ یعنی فیلم‌سازی که اثر خود را می‌بیند و درک می‌کند و مشکلات کار خود را لمس می‌کند پویاتر شده است.

پیام هنرمند پیام عشق و حماسه است و اگر گذشته او مطلوب نظرش نیست اصلاً جای نگرانی نیست، عدم تأیید هنرمند به خاطر این است که هنرمند اهل درد است، دغدغه جامعه خود را دارد و در پی آینده روشن‌تری می‌گردد. هنرمند آنچه هست نیست، آنچه باید باشد است. مطمئن باشید آینده پیش روی ما آینده روشنی است و قطعاً رشدی که در این 40 سال داشته‌ایم به ما کمک می‌کند که در آینده موفق‌تر از گذشته عمل کنیم. هنرمند، مستندساز، فیلم‌ساز باید کمر همت ببندد و فریاد عمیق جامعه خود را به گوش کسانی که زیر فشار استراحت و قدرت کر شده‌اند، برساند.

هنرمند با دغدغه خود، دست به ابداع و خلق اثر هنری می‌زند و این همان زبان گیرا و فراگیر هنرمند است. هنرمند باید در اوج هنرش فریاد بکشد و به همه بگوید که ما  آمدیم که عشق به خشم و محبت به کینه تبدیل شود. زیبا ببینم و زیبا خلق کنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال