دوشنبه 12 خرداد 1399

معرفی داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

حوزه هنری
    -     کد خبر: 3602
    -     تاريخ انتشار : 1396/11/23|15:02
سرویس : استانها
محمدامیر یاراحمدی، ایوب آقاخانی و محمدرضا سمیع به عنوان هیئت داوران جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سه نمایشنامه‌نویس شناخته شده کشور ارزیابی آثار رسیده به مسابقه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری را بر عهده گرفتند.

محمدامیر یاراحمدی، ایوب آقاخانی و محمدرضا سمیع خوانش و ارزیابی آثار رسیده به مسابقه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری را آغاز کردند.

محمدامیر یاراحمدی متولد ۱۳۳۸ در شهر بروجرد است. او نگارش، تنظیم و پرداخت بیش از صد نمایشنامه کوتاه و بلند را در کارنامه هنری خود دارد. از آثار این هنرمند می‌توان به  «وقت خواب ماهی‌ها»، «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» و «اعترافاتی درباره زنان» اشاره کرد. از دیگر فعالیت‌های این هنرمند می‌توان به ریاست چندین دوره کانون نمایشنامه‌نویسان ایران، دبیری چندین جشنواره نمایشنامه‌نویسی، انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران و داوری چندین دوره تئاتر فجر و جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی اشاره کرد.

ایوب آقاخانی، نویسنده، پژوهشگر، کارگردان و بازیگر تئا‌تر، دانش‌آموخته کار‌شناسی ارشد نمایش با گرایش ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس است. وی پیش از این مدیریت پروژه چهارفصل تئا‌تر ایران، مدیریت تالار تجربه حافظ، داوری جشنواره ABU (جشنواره برنامه‌های رادیویی آسیا و اقیانوسیه)، دبیری شورای انتخاب آثار مجموعه تئاترشهر، عضویت در شورای طرح و برنامه مراکز استان‌های معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران و داوری در جشنواره‌های مختلف تئا‌تر نظیر جشنواره‌های منطقه‌ای، جشنواره‌های استانی، جشنواره‌های دانشجویی و دانشگاهی و جشنواره تئا‌تر فجر را عهده‌دار بوده است.

محمدرضا سمیع متولد 1346 در فرخ‌شهر است. سمیع کارشناسی ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران دارد. از آثار او می‌توان به «مثل دوست‌های قدیمی»، «در این بلاد غریبی»، «در این خراب‌آباد»، «نمی‌شناسیم ای دوست»، «با من بخوان وطنم» و ... را نام برد. آثار این هنرمند نمایشنامه‌نویس توسط انتشارات تربیت و سوره مهر به چاپ رسیده است. سمیع تاکنون داوری چندین جشنواره تئاتر استانی  و منطقه‌ای را به عهده داشته است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، واحد نمایش حوزه‌ی هنری چهارمحال و بختیاری به منظور ارج نهادن به هنر نمایشنامه‌نویسی و با هدف تولید نمایشنامه و معرفی نمایشنامه‌نویسان خلاق استان چهارمحال و بختیاری و دستیابی به تولیدات نمایشی مطلوب و اثرگذار، مسابقه و جایزه نمایشنامه‌نویسی استان چهارمحال و بختیاری را برگزار می‌کند. تاکنون 26 اثر از نویسندگان استان چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه این مسابقه رسیده که در حال داوری است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال