پنج شنبه 15 خرداد 1399

هنرمندان باید به دنبال بیان وقایع بومی انقلاب باشند

مونا اسکندری
    -     کد خبر: 3559
    -     تاريخ انتشار : 1396/11/18|12:40
سرویس : استانها
مونا اسکندری، نویسنده، گفت: با پرداختن به وقایع بومی انقلاب می‌توان تاثیر آن را دوچندان کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مونا اسکندری گفت: هنرمندی که در کشور جمهوری اسلامی زندگی کرده، لاجرم متاثر ار وقایع انقلاب است و به طور کلی همه هنرمندان در همه جای دنیا از وقایع سیاسی و اجتماعی کشور خود تاثیر گرفته و این اثرگذاری در آثار آن‌ها نیز مشهود است.

وی ادامه داد: هنرمند انقلابی که از ابتدای انقلاب تاکنون در این فضا رشد کرده بدون شک نمی‌تواند نسبت به تلاش های انجام شده و خون های ریخته شده برای انقلاب بی‌تفاوت باشد و برای بیان ارزش‌های آن بیکار نخواهد نشست و سعی دارد تا دستاوردهای انقلاب را به مخاطب انتقال دهد.

نویسنده «اشک جمعه» افزود: هنرمندان قشری هستند که زودتر از بقیه مردم متوجه خطرات جامعه می‌شوند و برخود لازم می‌دانند که در زمینه بیان مسائل جامعه پیشرو باشند و مسئولان را نیز متوجه کنند و از این جهت می توانیم هنرمندان را پیشگام انقلاب هم تلقی کنیم که وجودشان برای هر انقلابی غنیمت است.

اسکندری با اشاره به اینکه انقلاب ما از همه اقشار جامعه تشکیل شد و همه مردم در بطن آن حضور داشتند، گفت: از این زاویه اگر بخواهیم نگاه کنیم هنر انقلاب می‌تواند اجتماعی و حتی در مواردی عاشقانه هم باشد و در واقع می‌توان گفت تمام ابعاد هنری را در بر می‌گیرد و مسئله مهم در این زمینه نگاه هنرمند است که چطور می‌خواهد به وقایع انقلاب بپردازد.

نویسنده کتاب «بانوی الوند» با بیان اینکه هنرمندان ما در زمینه پرداختن به هنر انقلاب نیازمند مطالعه و تحقیق هستند، گفت: اداره اطلاعات استان همدان اسناد ساواک را در سه جلد منتشر کرده است که این منابع برای هنرمندان دغدغه‌مند منابع قابل اعتنایی است.

وی افزود: متاسفانه بیشتر هنرمندان ما به دلیل عدم اطلاع از این منابع به سراغ وقایع ملی انقلاب اسلامی می‌روند در حالی که وقایع بومی هنوز به طور کامل بیان نشده است.

این هنرمند دلیل کم‌رنگ بودن هنر انقلاب در خارج از مرزها را این‌طور عنوان کرد: کشورهای خارجی هنوز هم آمادگی پذیرش ارزش‌های انقلاب را ندارند و هنوز هم درخصوص بیان وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جبهه می‌گیرند و این قضیه کار را برای هنرمندان ما سخت می‌کند.

مونا اسکندری در پایان گفت: آن‌ها منافعشان در گرو پررنگ نشدن انقلاب است و از اینکه ندای آزادی‌خواهی ما به گوش مردمشان برسد واهمه دارند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال