شنبه 25 مرداد 1399

عصر خاطره و رونمایی از کتاب «تانیش» در شهرکرد برگزار شد

عصر خاطره و رونمایی از کتاب«تانیش» در شهرکرد
    -     کد خبر: 3524
    -     تاريخ انتشار : 1396/11/15|12:16
سرویس : استانها
عصر خاطره و رونمایی از کتاب« تانیش» از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در تماشاخانه مهر شهرکرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا سمیع مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: تعدادی از رزمندگان و ایثارگران سال‌های دفاع مقدس استان در این  ویژه‌برنامه خاطرات خود را از سال‌های شور و حماسه برای مخاطبین روایت کردند.

محمدرضا سمیع افزود: نشست‌های خاطره‌گویی که  از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری هر ساله برگزار می‌شود، یکی از اولویت‌های اصلی حوزه هنری است؛ چرا که این‌گونه برنامه‌ها می‌تواند نسل جوان و امروز ما را با  وقایع و دلاوری‌های پدران و مادران خود آشنا سازد.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان، تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی را یکی از نیازهای حال حاضر جامعه برشمرد و بیان کرد: امروزه باید بتوانیم به روشنگری جامعه درخصوص پیام‌های انقلاب و دفاع مقدس بپردازیم و در این مسیر از هیج تلاشی دریغ نورزیم.

محمدرضا سمیع گفت: عصر خاطره و آیین رونمایی از کتاب «تانیش» با حضور ۱۵۰ نفر از شاعران، هنرمندان و عموم علاقه‌مندان برگزار شد و در آن چهار نفر به روایت و خاطره‌گویی پرداختند و کتاب «تانیش» نیز با حضور نویسنده و جمعی از مسئولین استان رونمایی شد.

به گفته وی «تانیش» مجموعه خاطرات علی‌اکبر رئیسی یکی از رزمندگان استان از دوران دفاع مقدس و سال‌های آغازین انقلاب  است که از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در قطع رقعی و در ۳۸۶ صفحه منتشر شده است.

سمیع اظهار داشت: از ویژگی‌های این اثر می‌توان به صراحت لهجه٬ سادگی نوشتار٬ شرح درست شخصیت‌های درون روایت و زبان طنزآلود و بی‌پروای نویسنده اشاره کرد.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری چند کتاب دیگر در زمینه خاطرات و تاریخ شفاهی هشت سال دفاع مقدس رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری تهیه کرده که به‌زودی به چاپ خواهند رسید.

گفتنی است عصر خاطره و رونمایی از کتاب «تانیش» 11 بهمن در تماشاخانه مهر شهرکرد با حضور جمعی از هنرمندان، مسئولین و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال