سه شنبه 1 مرداد 1398

آلبوم «آواز رود» حوزه هنری جایزه «باربد» جشنواره فجر را از آن خود کرد

آواز رود
    -     کد خبر: 3402
    -     تاريخ انتشار : 1396/11/1|12:57
سرویس : موسیقی
آلبوم «آواز رود» حوزه هنری جایزه «باربد» بهترین آهنگ‌سازی موسیقی دستگاهی بی‌کلام جشنواره موسیقی فجر را در مراسم اختتامیه سی‌وسومین دوره این جشنواره از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین پایانی سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شب گذشته با معرفی برگزیدگان «جایزه باربد» و اجرای چند برنامه موسیقایی در تالار وحدت تهران برگزار شد. در این مراسم و در بخش موسیقی دستگاهی بی‌کلام جایزه «باربد» به قاسم رحیم‌زاده برای آلبوم «آواز رود» اهدا شد.

«آواز رود» با نوازندگی تمبک کامبیز گنجه‌ای و نوازندگی تار قاسم رحیم‌زاده، شامل ۹ قطعه موسیقی از جمله درآمد، ابوعطا و سیخی، ضربی سیخی، حجاز، ضربی حجاز، بغدادی، غم‌انگیز، گیلکی، گبری، رنگ دشتی استاد بیگجه‌خانی، درآمد افشاری، جامه‌دران، ضربی افشاری، عراق، قرایی، رهاوی و فرود است.

این آلبوم شنیداری سال گذشته به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر و هم‌اکنون در فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور عرضه شده است. علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم‌های موسیقی «آواز رود» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه کنند.

در ادامه برگزیدگان دیگر بخش‌های این جشنواره آمده است.

معرفی برگزیدگان بخش موسیقی تلفیقی و بخش موسیقی دستگاهی

در این بخش جایزه باربد آهنگسازی موسیقی تلفیقی بی کلام به گلنوش صالحی برای آلبوم «۱۰ تیر» تعلق گرفت. در بخش آهنگ‌سازی موسیقی تلفیقی با کلام هم لوح تقدیر به فرزاد میلانی برای آلبوم «نوستالژی» تعلق گرفت. جایزه باربد بخش موسیقی تلفیقی با کلام نیز به میلاد درخشانی برای آلبوم «حرف بزن» تعلق گرفت.

در بخش موسیقی دستگاهی بی کلام جایزه باربد به قاسم رحیم زاده برای آلبوم «آواز رود» اهدا شد. ضمن اینکه در بخش آهنگ‌سازی موسیقی دستگاهی با کلام  هنرمندی حائز دریافت جایزه باربد نبود اما مجید مولانیا برای آلبوم «در عشق زنده باید» و محمد عشقی برای آلبوم «سرو بالا» لوح تقدیر  این بخش را دریافت کردند.

در بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی با کلام هیئت داوران هیچ آلبومی را حائز دریافت تندیس جایزه ندانسته اما سالار عقیلی برای آلبوم «میهن وطنم خوش‌تر» و وحید تاج برای آلبوم «در عشق زنده باید» لوح تقدیر دریافت کردند.

معرفی برگزیدگان بخش های بهترین ناشر، موسیقی پاپ و رسانه‌های برتر

 در بخش بهترین ناشر، موسسات «ایران گام» به مدیریت صدرالدین حسین خانی و «پردیس موسیقی معاصر» به مدیریت اردوان جعفریان لوح تقدیر و موسسه «پرده هنر موسیقی» به مدیریت امیرعباس ستایشگر جایزه باربد بهترین ناشر را در حضور محسن رجب‌پور، علیرضا قربانی، غلام علمشاهی و علی عزیزی دریافت کردند.

در بخش موسیقی پاپ نیز جایزه باربد آهنگ‌سازی موسیقی پاپ به کاوه یغمایی برای آلبوم «ناگهان رفته» تعلق گرفت. ضمن اینکه در بخش خوانندگی موسیقی پاپ نیز مهدی یراحی برای آلبوم «آینه قدی» جایزه باربد را دریافت کرد.

در بخش برگزیدگان رسانه نیز برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

بخش موسیقی گروه هنر خبرگزاری مهر؛ علیرضا سعیدی

سایت موسیقی ما؛ سما بابایی

برنامه رادیویی مترونُم؛ مهدی شاه رضایی

روزنامه اعتماد؛ نیوشا مزیدآبادی

برنامه چراغ از رادیو تهران؛ امیرحسین ثقفی

تهیه کننده برنامه خیابان در شبکه جام جم؛ بهزاد حقیقت

سایت موسیقی نوا

گفتنی است برگزیدگان جایزه باربد با بررسی و ارزیابی آثار موسیقی از مهر 95 تا مهر 96 انتخاب شده‌اند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال