دوشنبه 3 آذر 1399
بیست‌وپنجمین برنامه شب آواز ایرانی میزبان محمد معتمدی

بیست‌وپنجمین شب آواز ایرانی برگزار می‌شود

شب آواز ایرانی
    -     کد خبر: 3335
    -     تاريخ انتشار : 1396/10/24|12:06
سرویس : موسیقی
محمد معتمدی مهمان ویژه بیست‌وپنجمین برنامه شب آواز ایرانی است و سایر گروه‌های حاضر شنبه ۳۰ دی‌ماه در این برنامه به شکل رقابتی به اجرای برنامه می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بیست‌وپنجمین شب آواز ایرانی، شنبه 30 دی‌ماه با حضور استادان و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت 18 در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود که در این برنامه، محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی به عنوان میهمان ویژه حضور خواهد داشت.

وی فراگیری آواز و همچنین ساز نِی را به صورت خودآموز از سنین نوجوانی آغاز کرد. از سال ۱۳۷۶ شروع به فراگیری شیوه آواز طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش کرد. او همچنین به سبب علاقه‌ای که به مکتب آواز اصفهان داشت، هم‌زمان به تمرین و الگوبرداری از آواز اساتیدی چون تاج اصفهانی و ادیب خوانساری پرداخت و در این مسیر از راهنمایی کسانی چون مرحوم دکتر حسین عمومی و علی‌اصغر شاه‌زیدی استفاده کرد. او تاکنون با گروه‌های متعددی فعالیت داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به (گروه خورشید) مجید درخشانی، (همنوازان شیدا) محمدرضا لطفی، (ارکستر ملی ایران) فرهاد فخرالدینی، (هم آوایان) حسین علیزاده، (گروه ادیب) که خود وی پایه‌گذار آن است، اشاره کرد.

معتمدی در سال ۲۰۱۳ میلادی از سوی رادیو دولتی فرانسه به عنوان موزیسین برگزیده سال انتخاب شده و جایزه فرانس موزیک ۲۰۱۳ را دریافت کرده است.

در این نشست ماهانه كه با هدف تجلیل از جایگاه هنر آوازخوانی، كشف و معرفی چهره‌های جدید شكل گرفته است، هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت. علاقه‌مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه می‌توانند‌ به اخبار تكمیلی در وب‌سایت مركز موسیقی حوزه هنری به نشانی musicenter.ir مراجعه كنند.

گفتنی است علاقه‌مندان برای تماشای برخط بیست‌وپنجمین شب آواز ایرانی می‌توانند‌ به وب‌سایت موسسه حام به نشانی www.e-haam.ir مراجعه كنند.

بیست‌وپنجمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و موسسه سپهر سوره هنرحوزه هنری، شنبه  30 دی‌ماه ساعت 18در تالار «سوره» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال