دوشنبه 16 تیر 1399
۲۵اُمین دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان خراسان شمالی افتتاح شد

زارعی: آموزش و پرورش اولویت‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد است

کوروش زارعی
    -     کد خبر: 3250
    -     تاريخ انتشار : 1396/10/11|12:56
کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در بجنورد گفت: دو مولفه آموزش‌ و پرورش در دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد جزو مهم‌ترین اولویت‌های این طرح است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی شامگاه یک‌شنبه در مراسم افتتاح دفتر پایگاه تئاتر مردمی مساجد استان در خراسان شمالی، اظهار داشت: افتتاح دفاتر استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد کمک شایانی به تئاتر انقلاب و انسجام نیروهای مذهبی محلات می‌کند.

زارعی در این مراسم گفت: نزدیک بهدو سال است که دفتر مرکز هنرهای نمایشی راه‌اندازی شده است و از خرداد 95 هم دفاتر استانی راه‌اندازی شده که دفتر تئاتر بچه‌های مسجد خراسان شمالی بیست و پنجمین دفتر است که افتتاحیه آن امروز انجام شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور افزود: پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب اسلامی هنر تئاتر نیاز به بازنگری دارد و باید نسبت به جذب جوانان و نوجوانان به‌گونه‌ای دیگر اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که استعدادهای نهفته و پنهان و استعدادهایی که مغفول مانده است را شناسایی کنیم.

زارعی دو مولفه آموزش‌ و پرورش را در دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد جزو مهم‌ترین اولویت‌های این طرح دانست و گفت: در هنر تئاتر به‌جز احساسات و عواطف و جسم تئاتر باید اندیشه، فکر، اخلاق حرفه‌ای را پرورش داد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود: ساختار دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حرفه‌ای نیست بلکه ساختاری آماتوری دارد و به دنبال این هستیم که به عرصه سینما و تئاتر حرفه‌ای هم وارد شویم.

زارعی تربیت مدیران تولید، تهیه‌کننده و مدیران فرهنگی را از دیگر اهداف افتتاح دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد عنوان کرد.

وی درخصوص واژه مردمی بودن این دفاتر گفت: این مهم‌ترین عنوانی است که دفاتر با خود به همراه دارند و یکی از اهداف ما این است که تئاترها برای مردم اجرا شود و بدون مضمون نباشد و هدف حرف دل مردم را گفتن است.

زارعی ادامه داد: واژه مسجد یکی دیگر از مهم‌ترین قالب‌هایی است که در دفاتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد جای گرفته است؛ زیرا مسجد به‌عنوان پایگاهی مردمی بوده و همچنین اقشار و توده‌های مختلف مردمی در این مکان مقدس حضور دارند که می‌توانیم از این طریق انسجام فرهنگی و فکری را ایجاد کنیم.

وی در پایان در انتقاد به برخی تئاترهای بدون مضمون در کشور گفت: متأسفانه به دلیل برخی تئاترهای بدون مضمون، این هنر از مردم فاصله گرفته است و وظیفه ما است که با موضوع و محتوایی مناسب در کنار تخصص مطلوب برای مردم آثار هنری تئاتر را به نمایش بگذاریم.

گفتنی است مراسم افتتاح پایگاه مردمی تئاتر مساجد استان خراسان شمالی٬ در یکی از مساجد منطقه محروم ملکش از توابع شهرستان بجنورد برگزار شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال