چهارشنبه 7 آیان 1399
کاروان «نمایش کودک» هنرمندان مشهدی برای کودکان زلزله‌زده کرمانشاه؛

روزی که آهوی مهربانی به دیدار بچه‌های زلزله‌زده کرمانشاه رفت

کاروان«نمایش کودک»هنرمندان مشهدی برای کودکان زلزله زده کرمانشاه
    -     کد خبر: 3090
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/22|13:45
سرویس : استانها
کمتر از یک ماه بعد از زلزله کرمانشاه جمعی از هنرمندان دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان رضوی با عروسک‌هایشان به دیدار بچه‌های زلزله‌زده رفتند تا گل لبخند را بر لب‌هایشان بنشانند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این اتفاق هنرمندانه گروه ابتدا در ورودی شهر سرپل ذهاب بچه‌ها را به تماشای بازی عروسک‌ها دعوت کردند تا در ادامه شاهد ذوق و شادی بچه‌هایی باشند که زلزله لبخند را از آن‌ها گرفته بود.

اجرای مسابقه‌های سرگرم کننده، شعرخوانی و داستان‌خوانی، بازی‌های نمایشی برای بچه‌ها و... از جمله برنامه‌هایی بود که اجرا شد.

اهدا سوغات مشهد شامل عروسک آهو، نبات و همچنین کتاب، دفتر، کلاه و شال گردن و... بخش پایانی دیدار هنرمندان با کودکان بود.

مقصد بعدی گروه روستاهای سرآبله، بازگیر و کولینه بود. هوای سرد آخرین روزهای پاییز هم دلیلی نشده بود که کودکان در چادرها بمانند و همین که حضور گروه را احساس کردند دور آن‌ها جمع شدند تا شاهد هنرنمایی آن‌ها باشند و برای ساعتی کودکی کنند و بخندند و شاد باشند.

روستای قره بلاغ شیخ‌مراد روستایی دیگر بود که هنرمندان با اجرای تئاتر، کتاب‌خوانی و شعرخوانی، انجام مسابقه و ... لحظاتی شاد را برای بچه‌ها رقم زدند.

روستاهای بعدی که گروه به آن روستاها سر زدند، کوئیک محمود، بانی هوان، بزمیرآباد، پیرمیکائیل، متاع صالح، الیاس محمود و چند روستای دیگر بود تا با ورود گروه به هر کدام از روستاها بچه‌های سرشار از شوق و شور با شنیدن صدای دعوت مبارک برای تماشای نمایش‌ها به سوی گروه بدوند و آن وقت وقت بچه‌ها باشند و خنده‌هایی که گروه را به شوق می‌آورد. بچه‌ها و قصه‌های عمو رحمان، بازی‌های نمایشی عمو کوروش، عمو جواد و مسابقه‌های جذابش، قصه‌ها و داستان‌های شیرین عمو عباس و نبات‌های عمو امیر همگی دست به دست هم دادند تا کودکان این روستاها لحظاتی شاد را سپری کنند.

سرپل‌ذهاب، قصر‌شیرین و روستاهای اطراف آن‌ها را زلزله غمگین کرد، ولی خیلی‌ها به این‌ مناطق رفتند تا نشان دهند که در کنار زلزله‌زدگان هستند و کاروان نمایش کودک هنرمندان دفتر هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان رضوی  نیز تلاش دارند به سهم خود، برای کودکان کرمانشاهی قدمی برداند.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال