دوشنبه 27 آیان 1398

برگزاری کارگاه «زندگی، بازیگری، زندگی» با حضور عوامل نمایش «باتیدا» در قم

کارگاه «زندگی ، بازیگری، زندگی» در قم
    -     کد خبر: 3054
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/19|12:04
سرویس : استانها
کارگاه آموزش تئاتر «زندگی، بازیگری، زندگی» با حضور سورن والنته سرپرست و دیگر اعضای گروه دانمارکی «باتیدا» در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه آموزش تئاتر «زندگی، بازیگری، زندگی» با حضور «سورن والنته» سرپرست و دیگر اعضای گروه دانمارکی «باتیدا» در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد. در ابتدای این کارگاه که روز جمعه 17 آذرماه 1396 با حضور هنرجویان کارگاه اولین تجربه برگزار شد، فیلم یکی از آثار نمایشی گروه «باتیدا» بر روی پرده رفت و سپس درباره برداشت هنرجویان از این اثر نمایشی و تمهیدشان برای بومی‌سازی آن بحث و گفت‌وگو شد.

سپس «سورن والنته» با تقسیم کردن هنرجویان به چندین گروه‌، به صورت عملی هنرجویان را در شرایط درک واقعیت زندگی و بازتاب درست آن بر صحنه نمایش، به‌دور از «بازیگر غلط»  قرار داد. وی اصرار بازیگران بزرگ‌سال برای اداهای کودکانه برای القای نقش کودکانه در نمایش‌های کودک و نوجوان را شیوه‌ای غلط دانست.

در ادامه سورن والنته فرصتی را فراهم کرد تا بازیگران در مواجهه با دیگر عوامل تشکیل‌دهنده یک اثر نمایشی مانند موسیقی، دکور و آکساسوار که توسط خود هنرجویان ایجاد می‌شد، به همخوانی و هارمونی برسند و برای خلق فضا درک بهتری داشته باشند.

«سورن والنته» همچنین با تاکید بر جایگاه مخاطب در هنر نمایش و ارتباط تنگاتنگ بازیگر با او، هنرجویان را در وضعیت تعاملیِ با مخاطب و تجربه‌های نو از آن قرار داد. بخش پایانی این کارگاه به پرسش و پاسخ هنرجویان کارگاه اولین تجربه و عوامل گروه نمایشی باتیدا اختصاص یافت.

شایان ذکر است این گروه نمایشی که در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان حضور داشته و موفق به کسب جایزه منتخب مردمی جشنواره شده‌اند، عصر چهارشنبه 15 آذرماه 1396 در سالن سوره حوزه هنری قم و در جمع هنرجویان کارگاه اولین تجربه نمایش «تکنوازی دو نفره» را اجرا کردند.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال