یکشنبه 4 اسفند 1398

کتاب «تیمار غریبان» در آبادان رونمایی شد

رونمایی کتاب تیمار
    -     کد خبر: 3022
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/14|12:12
کتاب «تیمار غریبان» مجموعه خاطرات سکینه محمدی، از پرستاران دوران دفاع مقدس در آبادان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «تیمار غریبان» به قلم پروین کاشانی‌زاده شب گذشته، (13 آذر) در حاشیه برگزاری شب خاطره «آبادان در یک سال محاصره» در سینما آزادی آبادان رونمایی شد.
 
این کتاب خاطرات پرستاران و امدادگران زن هشت سال دفاع مقدس در آبادان را بیان می کند که توسط انتشارت سوره مهر وابسته به حوزه هنری در دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری شهرستان آبادان در 175 صفحه چاپ شده است.
 
«تیمار غریبان» دومین کتاب پروین کاشانی‌زاده است که درخصوص خاطرات سکینه محمدی، یکی از سوپروایزرهای بیمارستان نفت آبادان، بوده و بیانگر اتفاقات تلخ روزهای جنگ در این شهر است که به تمام جزئیات همچون رسیدگی به مجروحان جنگی توسط پرستاران و درمانگران اشاره شده است.
 
پروین کاشانی‌زاده که پیش از این کتاب «یک نیمروز سوخته» را چاپ کرده است، درخصوص کتاب «تیمار غریبان» توضیح داد: این کتاب خشونت‌ های جبهه و جنگ را از زبان زنی مقتدر بازگو می‌کند که می‌‌تواند برای مردم بسیار جالب توجه باشد؛ خصوصا اینکه در این کتاب به بافت فرهنگی و اجتماعی مردم آبادان در زمان جنگ نیز به صورت مفصل پرداخته شده است.

مراسم رونمایی از کتاب «تیمار غیربان» با حضور مجید مصلحی مدیر کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب‌الدین طباطبائی رئیس حوزه هنری استان خوزستان، شیرازی فرماندار آبادان، اعضای شورای شهر آبادان، قنواتی مدیرکل ارشاد منطقه آزاد اروند و جمعی از رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

همچنین پخش کلیپ و نمایشی به کارگردانی بهنام کاوه با موضوع دفاع مقدس و خاطره گویی جمعی از رزمندگان از دیگر برنامه های این شب خاطره بود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال