یکشنبه 4 اسفند 1398
به همت حوزه هنری کردستان برگزار شد:

حضور بیست هزار نفراز محبان رسول الله در بزرگترین مولودی خوانی کشور

قریشی
    -     کد خبر: 3003
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/13|09:46
سرویس : استانها
هزاران نفر از محبان و عاشقان پیامبر اکرم(ص) به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت رسول در بزرگترین مولودی خوانی کشور در شهر سنندج شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هزاران نفر از ارادتمندان و عاشقان حضرت رسول (ص) شامگاه شنبه، ۱۱ آذر ماه با حضور در چهاردهمین یادواره عارف نامی کرد سید بهاء الدین شمس قریشی  بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور را در مسجد قبا بهاران شهر سنندج رقم زدند.


از سال 83 هر ساله در ایام هفته وحدت یادواره سید بهاءالدین شمس قریشی از عارفان نامی کردستان که ملقب به شمس الاشراف خالق کتاب های مولودنامه و معراج نامه، شمس العقاید و دیوان شعرکردی، فارسی و عربی است به همت حوزه هنری استان کردستان در سنندج برگزار می شود و امسال این مراسم با شکوه آیینی در دوره چهاردهم خود به منظور بهره مندی خیل عظیم علاقه مندان که در دوره های گذشته به دلیل کوچک بودن مکان برگزاری امکان حضور را نیافته بودند برای اولین بار در مسجد جامع قبا بهاران سنندج به عنوان یکی از بزرگترین مساجد ایران وجهان با حضور بیش از 20 هزار نفر از دوستداران و محبان حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی (ص) بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد.


این مراسم به صورت رسمی از ساعت 19:30 با پوشش گسترده صدا و سیمای مرکز کردستان، شبکه شما و شبکه چهار و همچنین با حضور گسترده مسئولین استانی از جمله نماینده ولی فقیه در استان کردستان، فرماندار شهرستان سنندج، شهردار سنندج، مدیران کل ادارات مختلف دولتی و مسئولین سازمان ها و فرماندهان نظامی و انتظامی، امام جمعه پاوه به عنوان مهمان و سخنران ویژه مراسم، تعدادی از مهمانان خارجی مدعو در کنفرانس وحدت اسلامی و اقشار مختلف مردم آغاز شد.


مسجد قبا با دو صحن بزرگ و یک صحن ویژه بانوان بزرگترین گردهمایی عاشقان نبوت را با حضور گروه های برجسته مولودی خوانی رقم زد و بر اساس اعلام هیئت امنای مسجد قبا از زمان تأسیس این مسجد تاکنون این مراسم بزرگترین مراسم مذهبی و آیینی بوده است که در این محل برگزار شده است.


همکاری بسیار خوب مدیران استان از جمله حمایت های آیت ا... حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان، استانداری کردستان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج، اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و پوشش بسیار عالی صدا و سیمای مرکز کردستان از چند روز پیش از مراسم و قرار گرفتن این یادواره به عنوان محوری ترین برنامه هفته وحدت سبب گردید تا شاهد برگزاری یکی از باشکوه ترین دوره های این مراسم در بزرگترین مسجد ایران باشیم.

همچنین با همکاری سازمان اتوبوس رانی سنندج وحومه چندین دستگاه اتوبوس پیش بینی شده بود که از ساعت 19 تا پایان مراسم به صورت رایگان  جابجایی علاقه مندان را از نقاط مختلف شهر سنندج بر عهده داشتند.

امام جمعه پاوه و یکی از ماموستاهای اهل کشور لبنان از جمله مهمانان این دوره از یادواره شمس قریشی بودند که این دو شخصیت بزرگوار در این مراسم به بیان مطالبی در خصوص ویژگی ها و جایگاه والای رسول الله پرداختند.


این مراسم مولودی خوانی که به جرات می توان گفت بزرگترین مراسم مولودی خوانی در جهان بود، به طور زنده از شبکه چهار سیما، شبکه جهانی شما و شبکه استانی کردستان پخش شد و مردم سراسر ایران بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور را به تماشاه نشستند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال