یکشنبه 4 اسفند 1398
تولیت مسجد مقدس جمکران در دیدار با معاونان فرهنگی مراکز استانی حوزه هنری بیان کرد:

حوزه هنری در جمهوری اسلامی پرچمدار هنر است

دیدار معاونان فرهنگی استانی حوزه هنری با تولیت مسجد جمکران
    -     کد خبر: 2976
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/11|12:50
سرویس : استانها
معاونان فرهنگی مراکز استانی حوزه هنری چهارشنبه، ۸ آذرماه با حضور در مسجد جمکران با حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان، تولیت مسجد جمکران، دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در این دیدار ضمن تبریک نهم ربیع الاول، با اشاره به اینکه جامعه ما برای حوزه هنری انقلاب اسلامی ارزش خاصی قائل است، اظهار کرد: در طول سال‌ها فعالیت حوزه هنری شاهد روند مثبت و رو به رشد این نهاد فرهنگی و هنری بودیم و امیدواریم این رشد تا رسیدن به اهداف عالی ادامه داشته‌ باشد. به اندازه‌ای که در مجموعه این حوزه ایمان و معرفت به مفاهیم و مبانی اسلام ناب وجود داشته باشد به همان اندازه در فعالیت‌های بیرونی مفاهیم اسلامی تراوش پیدا می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه باید در حوزه هنر، ایمانمان را به اسلام ناب مستحکم کنیم، بیان کرد: مشکلی که برخی مراکز فرهنگی و رسانه‌ای دارند، وجود نیروهایی است که ایمان و باورشان به اسلام ناب قوی و محکم نیست و چنین نیروهایی بازدهی خوبی ندارند و چه بسا بازدهی منفی داشته‌ باشند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان اینکه اگر از صدر تا ذیل تشکیلات هنری و رسانه‌ای ایمان محکم داشته باشند، می‌توانند تراوشات اسلامی را به جامعه ارائه دهند، تصریح کرد: ما در طول تاریخ انقلاب با ریزش‌ها و رویش‌ها مواجه بودیم و بر این اساس باید برای رفع خطر ریزش به دنبال تقویت ایمانمان باشیم.

وی با اشاره به واقعه بلعم باعورا در قرآن کریم و عاقبت وی، اظهار کرد: بر اساس این آیه هنگامی که انسان به دنیا گرایش زیاد پیدا کند و حب دنیا وجودش را لبریز کند و در زندگی متذکر خدا نشود، شیطان هم با او هم‌مسیر می‌شود و در نهایت به عاقبت شیطانی گرفتار می‌شود. اگر پول و مادیات شاخص زندگی انسان شود، از همین نقطه سقوط خواهد کرد و می‌توان گفت رمز موفقیت اولیای الهی و پیامبران که هادیان جامعه بودند این است که دنبال اجر، پاداش و مادیات نیستند و خود هدایت یافته هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان اینکه در طول تاریخ، هیچ‌گاه مثل امروز حق و باطل باهم مواجهه نداشته‌اند، خاطرنشان کرد: جبهه باطل تمام امکانات و قوای خود را به کار گرفته تا بر جبهه حق پیروز شود و در چنین روزگاری در دل جمهوری اسلامی، حوزه هنری پرچمدار هنر است، ابزاری که بالاترین نقش را هدایت انسان‌ها و تربیت نسل جوان دارد و دشمن هم از همین ابزار حد اعلای استفاده را می‌برد و بدانید که رسالت سنگینی را بر دوش گرفتید و در این مسیر باید با ایمان محکم عاشقانه به فعالیت بپردازید.

وی افزود: امام خمینی(ره) برای ما الگو بودند و ایشان شهدا را نماد کامل هنر و هنرمندی معرفی کردند. اگر مقداری دریچه قلب و ذهن انسان به روی مسائل اسلام ناب باز شود درمی‌یابد که چرا ایشان چنین تعریفی داشته‌اند. اگر بتوانیم چنین زیبایی‌هایی را در قالب هنر به جامعه منتقل کنیم می‌توانیم جامعه را در مسیر الهی رشد و پرورش دهیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه دشمنان کار ویژه‌ای برای ضربه زدن به مهدویت در عرصه هنر انجام می‌دهند، بر رشد و حرکت در مسیر معرفی فرهنگ مهدویت با ابزار هنر تاکید کرد.

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال