یکشنبه 4 اسفند 1398

نخستین مجموعه اجراهای تئاتر کوتاه سوره به نمایش درآمد

مجموعه اجراهای تئاتر کوتاه سوره
    -     کد خبر: 2963
    -     تاريخ انتشار : 1396/9/11|10:18
سرویس : استانها
دانش‌آموختگان رشته نمایش هنرستان سینما و نمایش سوره وابسته به حوزه هنری استان اصفهان، نخستین مجموعه اجراهای تئاتر کوتاه سوره را در تالار سعدی به روی صحنه بردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هنرستان سوره با همکاری حوزه هنری استان اصفهان، مجموعه 9 تئاتر کوتاه را که حاصل تلاش هنرآموختگان رشته نمایش این هنرستان است در دو روز متوالی به روی صحنه می برد.

در روز نخست چهارشنبه، 8 آذرماه نمایش های «دختری که رهایش کردی» به کارگردانی و نویسندگی آیسان عسگری، «کاش مامانم کوه می کشید» به نویسندگی و کارگردانی پدیده ابطحی، «یک وقت آدم می خواهد همه چیز را فراموش کند» به کارگردانی الناز احمدی، «یرما» به کارگردانی مهدیه رضوی، «ناتمام» به کارگردانی یکتا معتمد از ساعت 10 صبح الی 13 بعدازظهر به روی صحنه رفت.

همچنین در روز دوم نمایش‌های «ماما جادو» به کارگردانی نیلوفر روحی، «ژاندارک در آتش» به کارگردانی سحر فرهنگ، «دکتر خی نل» به کارگردانی نیلوفر بینا، «نسبیت خاص» به کارگردانی مائده درستکار از ساعت 10 صبح الی 11:30 به روی صحنه خواهند رفت.

این اجراها با هدف آشنایی دانش‌آموختگان رشته نمایش با فرایند اجرای جشنواره‌های تئاتر، تولید آثار صحنه‌ای، ایجاد انگیزه و تبادل تجربیات و پرورش آثار خلاق انجام می‌شود و از شرایط حضور در این اجراها این است که تمامی شرکت کنندگان از هنرستان سینما و نمایش سوره بوده و آثار تولیدی آن بر مبنای آثار تک پرسناژ و یا دو نفره به مدت سی دقیقه باشند.

در پایان این اجراها نمایش برگزیده توسط هیئت داوران انتخاب شده و هدایایی نیز به آن تعلق می گیرد.

دکتر مهدی احمدی‌فر، رئیس حوزه هنری استان اصفهان، در روز نخست این اجراها به تماشای نمایش «دختری که رهایش کردی» نشست.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال