دوشنبه 23 تیر 1399
وحید نمازی:

شهرداری نقش بسزایی در توسعه فرهنگ شهروندی دارد

 کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد
    -     کد خبر: 2762
    -     تاريخ انتشار : 1396/8/22|12:02
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد نقش شهرداری را در توسعه فرهنگ شهروندی بسیار مهم دانست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،  وحید نمازی در نشست کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای شهر بجنورد که با حضور هیئت رئیسه شورای شهر، جمعی از پیش‌کسوتان و هنرمندان شاخص استان در بخش‌های مختلف هنری حضور داشتند، راهکارهایی را درخصوص توسعه فرهنگ شهروندی ارائه کرد.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در این جلسه با اشاره به مسئولیت مهم شهرداری‌ها و به‌ویژه شورای اسلامی شهر در توسعه فرهنگ به‌خصوص توسعه فرهنگ شهروندی، گفت: امروزه شهرداری‌ها را دیگر به عنوان یک نهاد خدماتی و عمرانی صرف نمی‌شناسند.

نمازی افزود: توسعه فرهنگی منجر به سلامت جسمی و روانی، اخلاقی و رفتاری شهروندان می‌شود که این از مهم‌ترین وظایف شهرداری به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین الزامات توسعه فرهنگی در ابتدا بهره‌مندی از زبان هنر و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هنری است که به فضل خدا در استان ما بسیار است و بعد از آن ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی است که متاسفانه در این خصوص خوب عمل نکرده‌ایم.

نمازی ضمن برشمردن برخی از کمبودهای استان از جمله سینما، گفت: با توجه به کمبود جدی فضاهای هنری مثل نگارخانه، سالن‌های تئاتر، پلاتوهای تخصصی و ...، استان باید با نگاهی بلند به افق و آینده شهر، درصدد برطرف کردن این موانع و مشکلات برآید و شهرداری در این مورد می‌تواند گام‌های اساسی بردارد.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: حوزه هنری استان با توجه به داشتن سرمایه بزرگی به نام هنرمندان و بهره‌مندی از پیشنهادهای آنان می‌تواند راهکارهای خوبی را در جهت توسعه فرهنگی استان از قبیل: نصب اِلمان 40 سالگی انقلاب در سطح شهر، استرابودرهای تبلیغاتی فرهنگی، تشکیل و راه‌اندازی خانه هنرمندان، احداث پردیس سینمایی، ساخت مجتمع فرهنگی هنر و اندیشه اسلامی، احداث عابر گالری و ... ارائه دهد.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال