چهارشنبه 5 تیر 1398
دبیر اجرایی دومین همایش تئاتر مردمی اربعین «روایت راهیان»:

گروه تعزیه سوسنگرد، تهران و خوزستان آغازگر همایش امسال بودند

 «روایت راهیان»
    -     کد خبر: 2635
    -     تاريخ انتشار : 1396/8/14|10:05
دومین همایش تئاتر مردمی اربعین «روایت راهیان» روز گذشته با اجرای گروه تعزیه سوسنگرد، تهران و خوزستان در نجف اشرف کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، محراب محمدزاده دبیر اجرایی دومین همایش تئاتر مردمی اربعین «روایت راهیان» که خود در عراق همراه با گروه‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است، از آغاز این همایش در شهر نجف اشرف خبر داد و گفت: با اجرای گروه تعزیه سوسنگرد، تهران و خوزستان از روز گذشته رسما کار گروه‌ها آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در جریان این دوره 120 تن از هنرمندان از استان‌های تهران، خوزستان، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، بندرعباس و کرمانشاه حضور دارند.

محمدزاده ادامه داد: آثار این دوره در قالب تعزیه‌های عربی و فارسی، نقالی، پرده خوانی و نمایش های محیطی است که هر یک از آثار ضمن اجرا در شهر‌های نجف اشرف و کربلای معلی در مسیر پیاده روی اربعین نیز اجرا می‌شوند.

مسئول دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد افزود: روز گذشته استقبال خوبی از آثار شد و در اجرای آثار محیطی میزبان مخاطبانی با ملیت‌های مختلف بودیم و خوشبختانه ارتباط خوبی میان مخاطبان و هنرمندان برقرار شد. تئاتر مردمی اربعین به واقع تلاشی اندک در دریای بی کران اربعین است و به واقع نذری فرهنگی از سوی هنرمندان استان های شرکت کننده است. ما در سال دوم برگزاری هستیم و از سال گذشته تا کنون هنرمندان متقاضی شرکت سه برابر سال گذشته شده‌اند و بی‌شک هر سال بر تعداد این عزیزان اضافه خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: ما امروز نیز در نجف هستیم و از روز دوشنبه 15 آبان ماه به سمت کربلای معلی حرکت می‌کنیم و اجراهای طول مسیر را در پیش خواهیم داشت.

گفتنی است دومین همایش تئاتر مردمی اربعین «روایت راهیان» هم‌زمان با پیاده‌روی عظیم اربعین در نجف اشرف، مسیر پیاده روی و کربلای معلی برگزار می‌شود.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال