سه شنبه 21 مرداد 1399

تئاتر اردبیل از تکیه‌گاه‌های تئاتر کشور است

تئاتر اردبیل
    -     کد خبر: 2461
    -     تاريخ انتشار : 1396/7/29|16:55
سرویس : استانها
نشست تخصصی تئاتر با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور و توحید معصومی مسئول امورتئاتر حوزه‌های هنری استان‌ها، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل و جمعی از هنرمندان فعال در عرصه هنرهای نمایشی در اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این نشست که عصر سه شنبه 25 مهرماه 1396 در حوزه هنری استان اردبیل برگزار شد، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل با بیان اینکه حوزه هنری رسالت و ماموریت و کارکرد مشخصی دارد گفت:  حوزه هنری به واسطه کارکرد مشخص خود نمی تواند در همه مضامین به تولید نمایش بپردازد، انقلاب اسلامی، مضامین دینی و اسلامی و هنرکاربردی از مباحث اجتماعی از موارد مورد حمایت حوزه هنری است.

رجبی افزود: حوزه هنری فعالیت های خود را به دو امر تولید و آموزش معطوف داشته است.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل اظهار داشت: ظرفیت هنرمندان نمایش استان اردبیل قابل تامل است که در صورت حمایت درست می توان شاهد تولید آثار ارزشمندی بود.

این مسئول یکی از اصلی ترین مسائل و مشکل های تئاتر استان را نبود نمایشنامه های خوب دانست و افزود: در راستای اهداف و سیاست های حوزه هنری این نهاد آمادگی حمایت از نمایشنامه نویسان را دارد تا متون مورد نیاز برای تولید گروه های تئاتری را تامین کند.

رجبی اضافه کرد: تولید یک اثر به صِرف حضور در چند جشنواره اقدام مناسبی نیست؛ چرا که تولید اثر آغاز کار است و محتوای مناسب یک اثر ضامن ماندگاری آن است.

 

تئاتر اردبیل از تکیه‌گاه‌های تئاتر کشور است

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور، با بیان اینکه تئاتر اردبیل از تکیه‌گاه‌های تئاتر کشور است گفت: در مرکز هنرهای نمایشی حامی هنرمندان شهرستانی هستیم؛ به خصوص هنرمندان اردبیلی که از سال ها پیش با شناختی که از آن ها دارم جزو هنرمندان توانمند کشور هستند.

زارعی افزود: ما در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری خادم بچه های شهرستانی هستیم. اگر قرار باشد اتفاقی در هنر و تئاتر ایران بیفتد سهم بچه های شهرستانی چشمگیر است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما این است که از گروه های شهرستانی حمایت مالی کنیم تا در شهر خودشان اجرای عمومی بزنند.

زارعی اظهار داشت: اگر مردم نمایش ها را بازخورد مسائل و مشکلات خود ببیند قطعا مورد استقبال قرار می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه نمایش های شهرستانی اگر حال و بوی محلی داشته باشد ارزشمند تر می شوند، گفت: از همه کارهایی که مطابق با مضامین مورد نظر حوزه هنری باشد قطعا با تمام قوا حمایت می کنیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور افزود: از گروه‌های خلاق، جوان و هنرمندان توانمند و حرفه‌ای و گروه‌های نمایشی که در جشنواره‌های بین المللی و داخلی شرکت کرده اند و حائز رتبه شده و موفق بوده اند به تهران دعوت می‌کنیم تا اجرا عمومی داشته باشند. با این کار تلاش می‌کنیم گروه‌های شهرستانی را شناسایی و معرفی کنیم.

زارعی همچنین تاکید کرد: مواجهه تئاتر تهران با استان ها می‌تواند باعث بالندگی شهرستان ها شود و به شناخت هنرمندان استانی و دیده‌ شدن آنان توسط هنرمندان و منتقدان ساکن تهران کمک کند.

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال