شنبه 10 آیان 1399
فعالان فرهنگی کشور تونس از حوزه هنری بازدید کردند

یامین‌پور: هنرمندان انقلابی در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیرگذار بودند

بازدید هیات تونسی از حوزه هنری
    -     کد خبر: 2339
    -     تاريخ انتشار : 1396/7/18|20:40
جمعی از فعالان فرهنگی کشور تونس ضمن بازدید از حوزه هنری، دیداری صمیمانه با وحید یامین‌پور مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری داشتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، جمعی از فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاهی کشور تونس سه‌شنبه 18 مهرماه از بخش‌های مختلف حوزه هنری همچون نمایشگاه پوستر میانمار در گالری‌های ابوالفضل عالی و گالری خانه عکاسان ایران و نمایشگاه اثر «پرهای آسمان، ادای دینی به شهید حججی» بازدید کردند و پس از ادای احترام به مقبره شهدای غواص گمنام حوزه هنری، دیداری صمیمانه با وحید یامین‌پور مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی این نهاد انقلابی داشتند.

در این دیدار، وحید یامین‌پور توضیحاتی درباره چگونگی شکل‌گیری حوزه هنری انقلاب اسلامی ارائه کرد و افزود: قشر مهمی از کسانی که در پیروزی انقلاب اسلامی تاثیر داشتند، هنرمندان انقلابی بودند و همین هنرمندان نیز حوزه هنری را در آن دوران تشکیل دادند.

وی گفت: علاقه‌مندان به هنر اسلامی و انقلابی کشورمان، آثار حوزه هنری را دنبال می‌کنند و این نهاد، پر تیراژترین آثار هنری و ادبی با مضامین انقلابی و ارزشی را در کارنامه خود دارد.

مدیر پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری همچنین با اشاره به حضورش در کشور تونس، عنوان کرد: دو هفته قبل برای حضور در همایش بین المللی که با همکاری «جامعه الزیتون» برگزار می‌شد، به کشور تونس رفتم و آنجا متوجه شدم که ذوق هنری بسیاری در این کشور وجود دارد و مردم تونس به لحاظ فرهنگی بسیار به مردم کشورمان نزدیک هستند. باید تلاش کنیم تا ارتباطات فرهنگی و هنری بین دو کشور بیش از پیش باشد.

یامین‌پور در ادامه و در پاسخ به پرسش‌های حاضران، توضیحاتی درباره فضای هنری و ادبی کشور ارائه کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال