دوشنبه 27 آیان 1398
به همت نهادهای فرهنگی هنری استان قم

نشست گروه‌های نمایشی بچه‌های مسجد برگزار شد

نشست گروه‌های نمایشی بچه‌های مسجد استان قم
    -     کد خبر: 1636
    -     تاريخ انتشار : 1396/5/21|16:30
سرویس : استانها
نخستین نشست گروه‌های نمایشی «بچه‌های مسجد» در قم با حضور محمدرضا آزاد کارشناس و مدرس تئاتر و گروه‌های نمایشی مساجد استان در سالن آسمان حوزه هنری قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نخستین نشست گروه‌های نمایشی «بچه‌های مسجد» در قم با حضور محمدرضا آزاد کارشناس و مدرس تئاتر و گروه‌های نمایشی مساجد این استان در سالن آسمان حوزه هنری قم برگزار شد. در ابتدا سعیدرضا تهرانی نماینده سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم دلیل عمده شکل‌گیری این نشست را آشنایی گروه‌های نمایشی مساجد با دیگر گروه‌ها و اعلام آمادگی نهادهای فرهنگی برای حمایت از آن ها دانست. وی در ادامه به تشریح روند پیشنهادی برای ادامه همکاری‌های دوجانبه پرداخت.

سپس محمدرضا آزاد، کارشناس تئاتر حوزه هنری قم و مدرس هنرهای نمایشی، به اهمیت مسجد به عنوان مهم ترین پایگاه اجتماعی از صدر اسلام تا کنون اشاره کرد و لزوم افزایش بهره‌وری و تقویت این پایگاه را یادآور شد. آزاد در این مسیر تقویت نمایش بچه‌های‌مسجد را بسیار تاثیرگذار دانست. وی جایگاه نمایش در فرهنگ اسلامی را مهم دانست و تولید و اجرای نمایش با ویژگی‌های فرمی و محتواییِ متناسب با مساجد را در روند شکل‌گیری جامعه اسلامی و انقلابی مهم ارزیابی کرد.

محمدرضا آزاد وضعیت مطلوب یک گروه خوب نمایشی در مسجد را در تقویت و خودکفایی گروه در همه زمینه‌ها از متن تا اجرا دانست. آزاد در پایان روند تشکیل گروه تا اجرای یک نمایش را برای حاضران تشریح کرد. نشست گروه‌های نمایشی «بچه‌های مسجد» استان قم به همت حوزه هنری قم، سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم  و کانون مساجد استان برگزارشد.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال