پنج شنبه 14 آذر 1398
کارگردان نمایش «گزارش یک تابوت»:

جشنواره تئاتر سوره تنها جشنواره رو به رشد ایران در اجراهای خیابانی است

نمایش «گزارش یک تابوت»
    -     کد خبر: 1573
    -     تاريخ انتشار : 1396/5/16|16:43
کارگردان نمایش خیابانی «گزارش یک تابوت» با استقبال از اختصاص اجراهای ویژه تئاتر خیابانی در جشنواره تئاتر سوره گفت: این جشنواره تنها جشنواره‌ای در ایران است که در زمینه تئاتر خیابانی رو به رشد بوده و متاسفانه جشنواره‌های دیگر بخش خیابانی را از دست داده‌اند؛ این در حالی است که انعکاس هر جشنواره از طریق کارهای خیابانی قابل مشاهده است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی صالحیار با بیان این مطلب افزود: در میان جشنواره های سراسری که بزرگ‌ترین آن جشنواره تئاتر فجر است، تنها در این جشنواره به بخش خیابانی اهمیت داده می شود که برای مردم حائز اهمیت است.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه نمایش های خیابانی اتفاق خوب و مثبت جشنواره برای مخاطب است، بیان کرد: باید دید که در روزهای آتی استقبال مخاطبان از تئاترهای خیابانی تا چه اندازه است.

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره نسبت به جشنواره های دیگر در رتبه بسیار بالایی قرار دارد، خاطرنشان کرد: امیدوارم این روند به همین منوال ادامه پیدا کند و باعث خوشحالی هنرمندان و مخاطبان تئاتر شود. این دوره از جشنواره تئاتر سوره معتدل تر و با مدیریت بسیار خوب پیش می رود و خوشحالم که نسبت به سایر جشنواره هایی که در کشور برگزار می شود، پیشی گرفته است.

این هنرمند با اشاره به اینکه در چند فستیوال خارج از کشور شرکت کرده است، بیان کرد: در همه فستیوال ها برای تبلیغ یا نمایش گزیده ای از فعالیت های جشنواره از اجراهایی در خارج از فضای محدود استفاده می شود. فکر می کنم حلقه گمشده جشنواره تئاتر سوره در سال های گذشته تئاتر خیابانی بود که قطعاً در این دوره با افزوده شدن این بخش و شور و شوقی که در خارج از سالن ها راه پیدا کرده، فضای خوبی برای مخاطبان ایجاد می شود.

صالحیار تاکید کرد: تئاترهای خیابانی فرش قرمزی برای مخاطبان به منظور ورود به سالن های تئاتر است. باید توجه به این مسئله بیش از این باشد و زمانی که مردم به سمت تئاتر نمی آیند، تئاتر به سوی مردم برود.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای تئاترهای خیابانی در طول سال به صورت متمادی ادامه پیدا کند و فضای زنده تئاتر در شهر مشاهده شود.

گفتنی است بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره از 15 الی 20 مرداد در تهران برگزار می شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال