پنج شنبه 30 خرداد 1398

خردمندان: فیلم‌هایی مانند «بیست‌ویک روز بعد» نیاز به حمایت دارند

بیست و یک روز بعد
    -     کد خبر: 1506
    -     تاريخ انتشار : 1396/5/10|13:03
مراسم افتتاحیه فیلم تحسین شده «بیست‌ویک روز بعد» محصول حوزه هنری شب گذشته در پردیس سینمایی ملت با حضور عوامل فیلم و جمع کثیری از مخاطبان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اولین اثر بلند سینمایی محمدرضا خردمندان در ادامه همان حال و هوای فیلم های کوتاه این کارگردان جوان و مستعد است. نگاه کارگردان به مسایل پیرامونش دقیق و پر مهر است. «بیست و یک روز بعد» داستان پسرکی بلندپرواز و البته مستعد است که می خواهد اولین فیلم کوتاهش را بسازد و برای ساخت آن نیاز به دوربین فیلم‌برداری دارد. مرتضی در تلاش برای تهیه دوربین متوجه می شود بیماری مادرش رو به وخامت گذاشته و آمپولی که تصور می کرد تقویتی است در واقع دارویی حیاتی برای مادر محسوب می شود و... مراسم افتتاحیه این فیلم تحسین شده شب گذشته در پردیس سینمایی ملت با حضور عوامل فیلم و جمع کثیری از مخاطبان جشنواره فیلم شهر برگزار شد. آنچه در ادامه می‌خوانید گزارش اختصاصی وب سایت رسمی حوزه هنری از این مراسم است. 

در ابتدای مراسم، مژده لواسانی که اجرای آن را برعهده داشت ضمن تشکر از عوامل فیلم به خاطر ساخت اثری شریف و زیبا اظهار داشت: طبق گواهی که از جشنواره فیلم فجر دارم آقای خردمندان با همین اولین فیلم شان نوید از ظهور یک فیلم‌ساز کاملا کاربلد در سینمای ایران می دهند. ایشان سال ها فیلم کوتاه و مستند و فیلم هایی مخصوص کودکان ساخته اند و با تجربه ای که از ساخت این آثار به دست آورده اند، اولین فیلم بلندشان را ساخته اند که اثری زیباست و می توان به آینده شان در فیلم سازی امیدوار بود. من فیلم را در جشنواره فیلم فجر دیدم و همان موقع حیرت کردم که چطور ممکن است هیئت محترم داوران چنین فیلم خوبی را نادیده بگیرند و مثلا از کنار بازی بسیار خوب ساره بیات عزیز به راحتی عبور کنند. اما خوشحالم در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان فیلم همان قدر که باید قدر دید و بر صدر نشست و کلی پروانه زرین نصیب آن شد.

 در ادامه محمدرضا خردمندان به دعوت مجری روی سن رفته و ضمن خیر مقدم به میهمانان طی سخنانی اظهار داشت: خوشحالم فرصتی فراهم شد تا با عوامل دوست داشتنی فیلم «بیست و یک روز بعد» دور هم جمع شویم و من باز این عزیزان را که خیلی برای فیلم زحمت کشیدند ببینم و از تک تک شان به خاطر لطف و تلاشی که داشتند، تشکر کنم. جای آقای موئینی عزیز تدوینگر فیلم مان امشب خیلی خالی است. ایشان نقش پدر فیلم «بیست و یک روز بعد» را داشتند و از ما برای فیلم دلسوزتر بودند. وقتی در جشنواره فیلم فجر آن اتفاقات افتاد و من خیلی ناراحت بودم و هضم آن فضا برایم سخت بود٬ تنها کسی که توانست آرامم کند ایشان بودند که با کوهی از تجربه پشت ما ایستادند.

خردمندان در ادامه گفت: این جنس فیلم که ما ساختیم در حال انقراض است و به نظر می رسد این نوع سینما اگر حمایت نشود تا چند سال آینده کاملا به فراموشی سپرده خواهد شد. خواهش می کنم اگر فیلم را دوست داشتید، تماشایش را به دیگران توصیه کنید. ما امکانات چندانی برای تبلیغ فیلم نداریم و از مخاطبان مان می خواهیم که مُبلغ فیلم باشند تا از این جنس سینما حمایت شود. در پایان از همه عوامل فیلم تشکر می کنم.

پس از صحبت های خردمندان، محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم در سخنانی کوتاه عنوان کرد: خوشحال هستم که مراسم افتتاحیه فیلم «بیست و یک روز بعد» را با این استقبال پرشور برگزار می کنیم. از همه عوامل فیلم تشکر می کنم. همچنین از همه عزیزان در حوزه هنری و به خصوص جناب آقای محمد حمزه زاده که اگر حمایت های ایشان نبود این فیلم ارزشمند و زیبا ساخته نمی شد، تشکر می کنم.

در ادامه مراسم تیزر فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» برای حضار پخش شد و سپس ساره بیات بازیگر فیلم با دعوت مجری برنامه روی سن رفته و گفت: وقتی فیلم را می ساختیم به آقای خردمندان گفتم این فیلم مسیر خود را پیدا خواهد کرد و مردم آن را دوست خواهند داشت و خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. پس از اولین اکران کلی اتفاق خوب برای فیلم افتاد. ان‌شاءالله همیشه از فیلم های شریفی مانند «بیست و یک روز بعد» حمایت کنید. از تک تک عوامل فیلم به خصوص آقای خردمندان، آقای شفاه و تیم کاملا حرفه ای فیلم تشکر می‌کنم.

پس از صحبت های ساره بیات کلیپ پشت صحنه فیلم برای میهمانان پخش شد و در ادامه بازیگران کودک و نوجوان فیلم روی سن رفته و صحبت کردند. ابتدا مهدی قربانی ضمن تشکر از عوامل فیلم اظهارکرد: خدا را شکر این فیلم ساخته شد. من امشب  بسیار خوشحالم؛ آنقدر که حس می کنم دارم بال در می آورم. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و برای آن تبلیغ کنید. از خانواده عزیزم تشکر می کنم که همواره حامی ام بوده و هستند؛ همچنین از دوستانم و مدیر آموزشگاه بازیگری ام تشکر می کنم.

در ادامه حسین شریفی بازیگر کرمانی فیلم در سخنانی کوتاه عنوان کرد: «قبلا در فیلم کوتاهی به نام «کودکان ابری» بازی کرده بودم و آقای خردمندان آن فیلم را دیدند و با من برای بازی در فیلم «بیست و یک روز بعد» تماس گرفتند. خوشحالم در این فیلم بازی کردم و امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید.»

پس از صحبت های بازیگران نوجوان فیلم، نماهنگ فیلم «بیست و یک روز بعد» با صدای خواننده کشورمان مهدی یراحی پخش و با استقبال بسیار خوب حضار روبه‌رو شد. یراحی پس از پخش نماهنگ اظهار داشت: خوشحالم به واسطه همکاری با فیلم دوست داشتنی «بیست و یک روز بعد» در این مراسم حضور دارم. خرسندم توانستم گوشه ای از کاری باشم که به مسائل انسانی می پردازد. بازی خانم بیات و آقای قربانی را در این فیلم خیلی دوست دارم و خوشحالم با آقای خردمندان عزیز آشنا شدم که کارگردانی جوان و با استعداد هستند و همچنین از همکاری با این عزیزان و آقای شفاه بسیار خشنودم. تشکر می کنم از سپهر وکیلی که زحمت کارگردانی نماهنگ این فیلم را کشیدند و امیر علی بهادری که ترانه سرای کار بودند و  همین طور از همه عواملی که در ساخت این نماهنگ ما را یاری کردند. امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و برایش تبلیغ کنید و اگر حتی دوست نداشتید به خاطر من برای این فیلم شریف تبلیغ کنید.

در پایان مراسم مجری از میهمانان به خاطر حضور پرشورشان تشکر کرد و فیلم «بیست و یک روز بعد» برای حضار پخش شد.  

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال