پنج شنبه 14 فروردین 1399

کارگاه عکس کیارنگ علایی در شهرکرد آغاز شد

کارگاه عکاسی کیارنگ علایی
    -     کد خبر: 1431
    -     تاريخ انتشار : 1396/5/4|16:55
سرویس : استانها
کارگاه عکس کیارنگ علایی از سوی واحد آموزش و پژوهش و خانه عکاسان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری از عصر سه‌شنبه ۳ مردادماه در نگارخانه شهید آوینی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این کارگاه سه روزه بیش از 30 نفر از هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی حضور داشتند که در روز اول این کارگاه  مباحث عکاسی موبایلی را آموزش دیدند.

مدرس این کارگاه پیرامون عکاسی با موبایل گفت: زیباشناسی و نگاه عکاس، ویژگی های اولیه عکاسی موبایلی است.

کیارنگ علایی با اشاره به اینکه عکس های موبایلی با خودشان یک فرهنگ مصرف می آورند، افزود: عکس های موبایلی با فضا های واقعی سر و کار دارد نه فضا های ذهنی؛ به همین جهت می توان گفت عکس های موبایلی خویشاوند واقعیت هستند.

به گفته وی، عکاسی با موبایل عکس گرفتن را برای همگان آسان کرده است، اما چیزی که مهم است و می تواند وجه تمایز افراد مختلف باشد، نگاه در عکاسی است.

علایی افزود: نگاه در عکاسی می تواند وجه تمایز یک عکاس حرفه ای از یک عکاس آماتور و تازه کار باشد.

بررسی شیوه برخورد با دوربین موبایل، محاسن و معایب گسترش تکنولوژی و فناوری در تولید انبوه عکس، ماهیت کارکرد عکس  برای نرم‌افزارهای موبایلی مانند اینستاگرام، تلگرام و ... از جمله موضوعات دیگر این کارگاه عکاسی در روز اول بود.

گفتنی است این کارگاه عکاسی تا 5 مرداد در نگارخانه شهید آوینی واقع در شهرکرد خیابان شریعتی کوچه 61 ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان برای علاقه مندان برپاست.

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال