یکشنبه 15 تیر 1399
کارگردان نمایش «رؤیایی خیس در حوالی پلک‌هایت»:

جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره، فرصتی برای سنجش تولیدهای شهرستانی است

احسان روحی
    -     کد خبر: 1335
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/30|21:44
احسان روحی گفت: جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره، فرصت مناسبی برای سنجش و ارزیابی تولیدها و هنرمندان شهرستان‌ها، قبل از مرحله نهایی جشنواره است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، احسان روحی، با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره به میزبانی خراسان شمالی، اظهار داشت: در حقیقت هدف از تولید این اثر، ادای دین به زادگاهم، مشهد، مردم و تاریخچه این شهر مقدس، از لحاظ آداب و رسوم، نگارش و ادبیات است.

روحی اضافه کرد: نمایش «رؤیایی خیس در حوالی پلک‌هایت» یک قصه فولکلور و مختص مشهد بوده و روایتی عاشقانه از زندگی انسان‌های حدود 300 سال پیش این شهر است؛ عشقی زمینی که به علت وجود مبارک امام رضا (ع) در مشهد به یک عشق فرازمینی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به روند شکل‌گیری اثر، ادامه داد: در ابتدای تولید یک اثر بحث مشکلات مالی نمود و ظهور بیشتری پیدا می‌کند، اما در تولید این نمایش حوزه هنری خراسان رضوی همکاری مناسبی داشت و بسیاری از مشکلات ما را مرتفع کرد.

روحی تصریح کرد: تمرین‌ها، سختی‌های لذت بخشی دارد و آماده شدن نمایش، بازبینی و راهیابی به جشنواره منطقه‌ای و سراسری تئاتر، هر کدام به طور جداگانه، حدود یک ماه و نیم طول کشید.

این کارگردان و نویسنده تئاتر اظهار کرد: امیدوارم در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره، به عنوان نماینده تئاتر خراسان رضوی اجرای خوبی داشته باشیم و شأن و منزلت تئاتر مشهد را حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه جشنواره منطقه‌ای فرصت بی‌نظیری برای تبادل تجربه و نشان دادن قابلیت‌های گروه‌های هنری شهرستان‌ها است، خاطرنشان کرد: اگر جشنواره، از نظر زمانی در بازه طولانی‌تر، به عنوان مثال پنج روز، برگزار شود، سطح کیفی و محتوایی جشنواره افزایش می‌یابد.

روحی اظهار داشت: علاوه بر این، افزایش بازه زمانی جشنواره، باعث ایجاد ارتباط بیشتر بین گروه‌های هنری شده و با کسب تجربه‌های بیشتر، به طور یقین کیفیت تولیدات افزایش می‌یابد؛ برای گروه‌های شهرستانی هم فرصتی است تا بتوانند از کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه از دوره اول جشنواره منطقه‌ای پیگیر جشنواره بوده است، افزود: در چند سال اخیر، گستردگی موضوع‌ها و تولید آثار در حوزه‌های مختلف، به هنرمندان فرصت ارائه آثار غنی و با کیفیت را داده که این خود سبب ارتقای سطح کیفی و محتوایی جشنواره شده است.

 

گفتنی است این نمایش اولین اجرا از جشنواره منطقه ای به میزبانی خراسان شمالی بود که ساعت ۱۲ در پلاتوی شمس به روی صحنه رفت.

پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره از ۳۰ الی ۱ مردادماه در شهر بجنورد به کار خود ادامه خواهد داد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال