جمعه 9 اسفند 1398

تمدید فراخوان سراسری شعر «رقص شمشیر جاهلی»

 فراخوان سراسری شعر «رقص شمشیر جاهلی» اعلام شد
    -     کد خبر: 1317
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/28|10:45
سرویس : استانها
مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این فراخوان تا روز چهارشنبه ۵ مرداد تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، پیرو انتشار فراخوان کشوری شعر «رقص شمشیر جاهلی» درخصوص هجو تناقض های دنیای وارونه امروز با همکاری بنیاد فرهنگی سیدالشهدا، حوزه هنری استان البرز و دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی و استقبال از این فراخوان، مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این فراخوان تا روز چهارشنبه 5 مرداد تمدید شد.

در پی تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر رسالت شاعران متعهد درخصوص روشنگری عمومی و نشان دادن عکس العمل‌های مناسب هنری و شعری نسبت به تناقض‌های آشکار سیاسی و فرهنگی در دنیای امروز و انتقاد نسبت به عملکرد طنزگونه نهادهای بین‌المللی و قدرت‌های مستکبر جهانی همچون آمریکا و پیروان مرتجع آن ها در اداره امور جهان و دم زدن از موضوعاتی چون حقوق بشر، حمایت از مردم، مبارزه با تروریسم و... حوزه هنری استان البرز، بنیاد فرهنگی سید الشهدا و دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی با همکاری اساتید و شاعران مطرح کشوری فراخوان سراسری شعر با عنوان «رقص شمشیر جاهلی» را با محوریت کلی هجو تناقض‌های دنیای وارونه امروز تدوین و منتشر کردند.

شاعران سراسر کشور می توانند تا 5 مردادماه 1396 اشعار خود را در اولویت‌های موضوعی ذیل به دبیرخانه این فراخوان ادبی ارسال کنند:

  • حقوق بشر سعودی- حقوق بشر آمریکایی
  • سبک زندگی غربی و درماندگی بشر امروز
  • رقص شمشیر جاهلیت مدرن- رقص شمشیر جاهلیت قبیلگی
  • پایان آل سعود- پایان ارتجاع
  • بیداری اسلامی- بیداری انسانی
  • تناقض های سیاسی- فرهنگی دنیای معاصر

بر اساس این فراخوان، اشعار می‌توانند در هر یک از قالب‌های شعری و به شکل طنز، هجو یا انتقادی سروده شوند. اشعار منتخب این فراخوان در همایش ادبی باشکوهی با همین عنوان در استان البرز توسط شاعران خوانش می‌شوند و از این آثار تقدیر شایسته‌ای به عمل خواهد آمد. همچنین آثار منتخب این فراخوان در کتاب مجموعه اشعار این همایش منتشر خواهند شد.

گفتنی است ارسال آثار صرفاً از طریق دبیرخانه مجازی به نشانی www.artiraniha.ir  انجام می شود. تقدیر از آثار برگزیده در همایش ادبی در اواسط مردادماه صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

ناهیدسادات میرمحمد کاشی
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
انسان قرنهاست که هبوط کرده و قرنهاست که زندگی را به بازی گرفته است واینک شیطان دست بر چانه اش زده متحیر که چگونه انسان بدینسان اورا به وجد خواهد آورد! میرقصد شمشیر جاهلی در دستهای کند کم خرد ترین سیاستمدار به طمع کشیدن شیره آل سعود که خود در درایت هیچ از حماقت ترامپ جاهل کم ندارند! شیطان چشم میچرخاند کمی آنطرف طرف تیلرسون بعد از خوردن صبحانه ای مفصل یادش می افتد که باید چند کلمه ای نطق کند نظام ایران؟! و تو، جاهل؟؟!!! نتانیاهو هم برای عرض اندام حرف میزند اما طولی غیر از زبانش مشاهده نمیشود به راستی که شیطان دست بر چانه خود میزند و به تماشا می نشیند اینان را که هر کجا کفشهایشان بخواهد با خود می برد و هرگز با کلاه خویش راه نرفته اند... ناهیدسادات میرمحمدکاشی
ناهیدسادات میرمحمد کاشی
پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
حال زمین و حال زمان مثل من بد است کُل یمن برای تنم داغ ممتد است دارد سقوط میکند آوار بر سرم جانم میان ماندن و کندن مردد است آب از سرم نه خیر که خاک از سرم گذشت دست اجل چکیده بر بالینم آمده است چشمان مادرم پر از انکار مبهمی.. بر پیکر بی جان من با درد زل زده است جرم منی که لب به سخن وا نکرده ام بی حرمتی به مدح خدایی مجدد است! مادر شروع میکند و ضجه میزند... این شیعهء علیُ از آل محمّد(ص)است   ناهید سادات میرمحمد کاشی