دوشنبه 12 خرداد 1399

چهره‌های هنری، جنایات داعش را به تصویر بکشد/ فعالیت‌های حوزه هنری خوزستان در اربعین حسینی

عکس های مربوط به اخبار استان ها
    -     کد خبر: 1285
    -     تاريخ انتشار : 1396/4/26|15:04
سرویس : استانها
به مناسبت آزادسازی شهر موصل و پیروزی‌های غرور آفرین و شکست داعش در عراق دیدار جمعی از پرسنل حوزه هنری خوزستان با سرکنسول عراق در اهواز دیدار کردند.

 در این دیدار معاون فرهنگی هنری حوزه هنری خوزستان، اظهار داشت: جامعه هنری و هنرمندان وظیفه دارند چهره واقعی داعش و جنایات آنها را در سوریه و عراق به تصویر بکشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری خوزستان، محمد غدیرزاده، معاون فرهنگی هنری حوزه هنری خوزستان، در دیدار جمعی از کارکنان حوزه هنری استان با سرکنسول عراق در اهواز، ضمن تبریک آزادسازی موصل، گفت: این را مرهون تلاش های سربازان ایران و ارتش عراق می دانیم که در بازپس گیری موصل نقش بسیار بالایی داشتند.

وی داعش را یک تفکر دانست و تصریح کرد: داعش نه یک جریان و تشکیلات، بلکه یک تفکر است که از بنیاد با اسلام مشکل دارد و سعی دارد اسلام آمریکایی و اسلام خشن را به جهانیان معرفی کند.

وی با بیان اینکه جامعه هنری و هنرمندان وظیفه دارند چهره واقعی داعش و جنایات آنها را در سوریه و عراق به تصویر بکشند، اضافه کرد: در این راستا محمد باوی زاده یکی از هنرمندان ما در عراق نمایشگاه آثار ضد داعش را برپا کرد و تلاش داریم در مجلس هم چنین نمایشگاهی را برپا کنیم.

غدیرزاده، بر کمک و همکاری عراق در مراسم اربعین تاکید کرد و افزود: در اربعین که یک حرکت بسیار عظیم است حوزه هنری قصد دارد در زمینه تولید فیلم مستند، عکاسی و ایجاد پایگاه‌هایی در مسیر زائران اربعین حسینی با اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه فعالیت‌هایی را داشته باشد.

وی از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری در کشور عراق و دعوت جهت حضور در نمایشگاه هنرهای زیبا خبر داد و اظهار کرد: سعی می کنیم در کارهایی که در این نمایشگاه در معرض دید عمومی قرار می دهیم بحث مقاومت، آزادسازی موصل و جنایات داعش را نشان دهیم.

وی اذعان داشت: این وظیفه دستگاه های هنری است که بحث مقاومت و پیروزهای ارتش مقاومت چه در لبنان، چه در سوریه، چه در عراق و چه در ایران که برای ما تبعاتی هم داشته، نشان دهیم که امیدواریم با کمک شما بتوانیم در این راستا گام های مؤثری را برداریم.

همچنین در این دیدار ابراهیم صالح سرکنسول عراق در اهواز با تاکید بر برادری و توضیح اوضاع دو ملت دوست عراق و ایران، به تبیین و توضیح اوضاع کنونی کشور عراق پرداخت و گفت: از ملت ایران به خاطر احترام و دوستی در این کشور تشکر و تقدیر می‌کنم.

وی عنوان کرد: آمادگی داریم در حوزه هنر و خصوصا ارتباطات هنرمندان دو کشور ایران و عراق تلاش کنیم و در جهت هر نوع ارتباط از قبیل فیلم مستند و هنرهای دیگر شرکت کنیم.

سرکنسول عراق در اهواز، با اشاره به مقاومت مردم عراق و حضور نیروهای ایرانی، یاد آور شد: برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری می توان با همکاری حوزه هنری خوزستان برنامه های متنوع هنری برگزار کرد.

گفتنی است، در پایان این نشست حوزه هنری خوزستان اثر هنری از آثار محمد باوی زاده مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان به کنسولگری عراق اهدا شد.

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال