دوشنبه 3 آذر 1399

برگزیدگان مسابقه ملی کتابخوانی «علمدار» اعلام شد

مسابقه ملی کتابخوانی «علمدار»
    -     کد خبر: 12338
    -     تاريخ انتشار : 1399/9/2|15:49
سرویس : استانها
اختتامیه مسابقه کتابخوانی «علمدار» با حضور پدر شهید سید مجتبی علمدار در حوزه هنری مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، طی نشستی که روز پنجشنبه ۲۹ آبان‌ماه در این مرکز برپا شد، اسامی ۱۷ برگزیده مسابقه علمدار اعلام شد.

پدر شهید سید مجتبی علمدار به عنوان مهمان ویژه این نشست حاضران را به خواندن کتاب‌های مرتبط با شهدا دعوت کرد و گفت: ویژگی‌های شهدا را نمی‌توان به‌سادگی بازگو کرد، بلکه بهترین جلوه شخصیت آنان، همان تأثیری است که گاه و بیگاه ما از زبان دیگران می‌شنویم که مسیر زندگی آنان را تغییر می‌دهد.

وی افزود: شهید سید مجتبی به من زبان حرف زدن و نیروی گفتن و رفتن می‌دهد و این همان جاذبه معنوی است که بسیاری از هموطنان را (از اقشار مختلف) که هیچ سابقه شناخت از آن شهید ندارند، از سراسر کشور به ساری و بر آرامگاه سید مجتبی می‌کشاند.

همچنین در ادامه این نشست محدود که با رعایت موازین بهداشتی برگزار شد، مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران کتاب را مهم‌ترین عامل آگاهی بخش در جامعه عنوان کرد و نقش آن را در تربیت نسل‌های مختلف بسزا و غیر قابل انکار برشمرد.

وی همچنین از تداوم مسابقات کتابخوانی در حوزه هنری مازندران خبر داد و گفت: ازین پس یکی از برنامه‌های ما به رقابت گذاشتن (کتابخوانی) تولیدات حوزه هنری است تا هم به جریان توزیع مناسب تولیدات کمک کند و هم دامنه مخاطبان این نهاد را افزایش دهد و در این راه از کمک و همکاری دستگاه‌های فرهنگی همچون اداره کل کتابخانه‌های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایرین استقبال خواهیم کرد.

گفتنی است، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران که در این برنامه حاضر بود ضمن قدردانی از تلاش حوزه هنری در برگزاری برنامه و تولیداتی در هفته کتاب و کتابخوانی، مازندران را یکی از فعالترین استان‌ها در شکل دادن رویدادهای مرتبط با این هفته عنوان کرد و این را (علیرغم محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا) نتیجه پیگیری، همیت و همکاری مسئولان فرهنگی هنری استان برشمرد.

همچنین آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران از دیگر مهمانان اختتامیه مسابقه کتابخوانی علمدار، با ابراز خرسندی از سرانه مطالعه در مازندران و تمایل بالای نوجوانان و جوانان به عضویت در کتابخانه‌ها، این استان را شایسته رویدادهای مؤثر و در خور شأن عنوان کرد و گفت: شهید علمدار که در دوران زندگی‌اش همواره پیش رو و علمدار بصیرت و دانایی بود، طی این مسابقه کتابخوانی و مشارکت علاقه‌مندان از سراسر کشور به ما ثابت کرد که باید توجه بیشتری به جوانان داشته باشیم و با طراحی و اجرای برنامه‌ای به راهنمایی و کمک آنان بپردازیم.

این برنامه در پایان با رونمایی از تابلو پوستر شهید سید مجتبی علمدار و اهدای لوح و هدیه نقدی به ۳ منتخب مازندرانی (به نیابت از باقی برگزیدگان) به پایان رسید و قرار شد هدیه بقیه برگزیدگان مسابقه برای آنان ارسال شود.

شایان ذکر است، مسابقه ملی علمدار که از هفته دفاع مقدس فراخوان شد و در هفته کتاب و کتابخوانی به پایان رسید، بیش از ۲۵۰ شرکت‌کننده داشت که از میان آنان ۴۰ نفر پاسخ کامل‌تری به پرسش‌ها دادند و به قید قرعه ۱۷ نفر حائز رتبه نهایی (۱۰ نفر جایزه نقدی و ۷ نفر بسته فرهنگی) شدند.

اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی شهید علمدار جهت دریافت جایزه نقدی و بسته فرهنگی به شرح ذیل است:

برندگان جایزه نقدی

۱. لیلا زارع دربرزی استان یزد

۲. محمد حیاتی خوزستان

۳. حلیمه علی صوفی زابل

۴. آیلین یوسفی تهران

۵. افسانه فیض عارفی یزد

۶. اعظم اکبری اصفهان

۷. علیرضا نیک‌منش استان فارس

۸. صالح نظام‌زاده سوادکوه

۹. بهناز علویان ساری

۱۰. فاطمه براری قائمشهر

بسته فرهنگی

۱. مهدی حکیمیان یزد

۲. اسفندیار باغبانی اصفهان

۳. زینب حیاتی خوزستان

۴. اعظم اکرمی مغستان یزد

۵. حامد باغبانی یزد

۶. سید محراب یوسفی ساری

۷. فاطمه دادویی زیرآب

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال