دوشنبه 3 آذر 1399
با حضور رئیس حوزه هنری در گیلان؛

کتاب «چهارده کوچه چراغانی» رونمایی شد/ دیدار با خانواده شهیدان یوسفی

رونمایی کتاب چهارده کوچه چراغانی
    -     کد خبر: 12329
    -     تاريخ انتشار : 1399/9/1|15:35
سرویس : استانها
کتاب «چهارده کوچه چراغانی» گزیده اشعار آیینی شاعران استان گیلان در دیدار محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سفر دو روزه در خلال بازدید از حوزه هنری گیلان با  آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار از فرامرز محمدی‌پور پژوهشگر کتاب «چهارده کوچه چراغانی» (گزیده اشعار آیینی شاعران استان گیلان) تقدیر به عمل آمد.

فرامرز محمدی‌پور گردآورنده این اثر گفت: این مجموعه به پیشنهاد حوزه هنری گیلان با صرف حدود هشت سال پژوهش گرد آمده است که عرض ارادتی است از سوی شاعران استان گیلان به پیامبر و ائمه معصومین. سپس اسماعیل یکتایی لنگرودی آزاده و جانباز جنگ تحمیلی و راوی کتاب «رقص روی یک پا» که خود از شاعران آیینی استان است، خاطراتی از دوران دفاع مقدس را برای حاضران بیان کرد.

در ادامه این دیدار آیت‌الله فلاحتی ضمن سپاس‌گزاری از فرامرز محمدی‌پور که برای گردآوری چنین اثر فاخری همت گماشته است گفت: گیلان ما در سه دوره تاریخی نقش‌آفرین بوده است. دوران پیش از اسلام، دوران بعد از اسلام و دوره انقلاب اسلامی. اما هیچ دوره‌ای از تاریخ گیلان و ایران قابل مقایسه با دوره انقلاب اسلامی نیست. دوره انقلاب اسلامی بهترین و شکوفاترین دوره تاریخ ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستگاه‌های فرهنگی و همه کسانی که دلداده انقلاب اسلامی هستند باید برای ثبت و ضبط و مستندسازی تاریخ دفاع مقدس تلاش کنند، چراکه در آینده این رخدادها برای مردم باورنکردنی است. این آثار باید مستند شوند تا جوانان ما در آینده بدانند که چه تلاش مجاهدانه‌ای توشط جوانان این مرز و بوم صورت گرفته است تا این کشور، این آب و خاک و امنیت این مردم حفظ شود.

وی ادامه داد: کسانی که بخواهند برخلاف این مسیر حرکت کنند خائن هستند.

فلاحتی گفت: من نمی‌گویم که کار فرهنگی نشده است، اما این مقدار کفایت نمی‌کند و همه دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مسئول هستند.

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند آثار مربوط به دفاع مقدس باید صدبرابر شود و ما در حوزه تمام تلاش خود را برای رسیدن به این مقصود صرف می‌کنیم.

این مراسم روز چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان برگزار شد.

دیدار رئیس حوزه هنری با خانواده شهیدان یوسفی 

همچنین محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با خانواده شهیدان یوسفی دیدار کرد.

در این دیدار که در روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان‌ماه در منزل سه شهید بزرگوار انجام شد، دادمان ضمن قدردانی از مادر این شهیدان گفت: خانواده‌های شهید سرمایه‌های اجتماعی این کشور هستند و ما باید همواره قدردان از خود گذشتگی این عزیزان باشیم.

وی هدف از این دیدار را عرض ارادت به خانواده شهدا دانست.

در این دیدار مادر شهیدان یوسفی ضمن بیان خاطراتی از فرزندان شهیدش گفت: افتخار می‌کنم که فرزندانم در راه اسلام به شهادت رسیدند و احساس می‌کنم زحمتی را که برای آن‌ها کشیدم به هدر نرفته است. وی افزود هرگز از شهادت آنها پشیمان نیستم و همیشه به خانواده‌ام افتخار کرده‌‌ام که در تمام سال‌های جنگ فرزندانم و همسرم و حتی دامادهایم در جبهه‌ها حضور داشته‌اند.

شایان ذکر است شهیدان محمود، محمد و قدرت‌الله یوسفی هر سه به عنوان بسیجی در جبهه حضور داشتند که در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

حوزه هنری گیلان خاطرات مادر این شهید را که نگارش و پژوهش آن به اتمام رسیده است، به‌زودی منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال